Reklama

Dzisiaj ostatni w tym sezonie koncert na Stadionie Śląskim. Będą utrudnienia

Redakcja
Jimek i jego goście zaprezentują swoją historię hip-hopu na Stadionie Śląskim. Jak przy okazji każdej dużej imprezy, kierowców czekają utrudnienia w ruchu.

Dzisiaj o godz. 18.00 bramy Stadionu Śląskiego zostaną otwarte. Wraz z kilkudziesięcioma innymi artystami Jimek zaprezentuje tam historię hip-hopu. Sam koncert rozpocznie się o godz. 20.00. Jednak uczestnicy koncertu pewnie zaczną zjeżdżać się do Parku Śląskiego już w godzinach popołudniowych.

Jak informuje miasto, na os. Tysiąclecia zostaną skierowane dodatkowe patrole Straży Miejskiej, które mają kontrolować parkowanie. Od godzin popołudniowych, nastąpi wyłączenie możliwości wjazdu na osiedle Tysiąclecia z ul. Chorzowskiej. Wjazd będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów pogotowia ratunkowego, policji i straży pożarnej. Zjazd autobusów w prawo z ul. Chorzowskiej na ul. Chrobrego zostanie utrzymany, a trasa autobusów z centrum na osiedle będzie przebiegała ulicami: Bracką, DTŚ/Renców i Jana Pawła II.

ZTM wprowadzi dzisiaj dodatkowe kursy tramwajów na liniach 0, 6 i 41. Zarówno przed koncertem, jak i po koncercie. Do obsługi połączeń skierowane zostaną większe składy. Tramwaje będą jeździć na trasie Katowice Plac Wolności/Brynów Centrum Przesiadkowe – Chorzów Stadion Śląski – Chorzów Batory Zajezdnia.

Szczegółowe informacje dot. kursowania tramwajów i objazdów autobusów, wraz z mapą obrazującą przebieg linii, znajdują się TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

 1. Jj 17 września, 2023 at 9:37 am - Reply

  Dlaczego nie było możliwości skręcenia w lewo na stadion jadąc od strony Bytomia. Miałem przepustkę do lesniczowki na innąimprezę, a policja nawet nie dyskutowała tylko kazała jechać prosto. Masakra,żadnych drogowskazów, stewardów, nic, a później się dziwią, że ludzie między blokami parkują.

 2. mix 16 września, 2023 at 10:15 am - Reply

  Czy uszczęśliwieni tym mieszkańcy Tauzena i inni mogą dowiedzieć się tutaj ile kosztuje i kto pokrywa koszt zaprezentowania historii hip-hopu?

  • kukura 16 września, 2023 at 2:32 pm Reply

   Kto pokrywa koszt to można w minute wygooglować.

   a ile kosztuje to sprawa organizatora i jego kontrahentów.

   • AA 16 września, 2023 at 3:51 pm Reply

    Nie do końca można się dowiedzieć.
    Po FestFestiwalu w 2022 urzędnicy zapytani o koszt dodatkowej komunikacji też nabrali wody w usta „że niby stawka zmienna, że się policzy po zakończeniu roku, że trudno oszacować itd.”
    Prawda jest taka, że za uruchomienie samej linii tramwajowej 0 o tak częstym takcie jak przy okazji koncertu to koszt rzędu 30-50 tysięcy zł. Pokrywają mieszkańcy a w zasadzie podatnicy mieszkający w Katowicach.

    Co ciekawe na placu przed stadionem są stoiska gdzie można kupić i wypić alkohol.
    TAK W PARKU, tak to nie jest restauracja.
    Tam nie ma ogródka piwnego.

    • kukura 17 września, 2023 at 8:10 am Reply

     nie rozumiem narzekania na koszt dodatkowej komunikacji. i tak za nią płacimy (i dobrze). a komunikacja ma pokrywać aktualne zapotrzebowanie, więc jeśli wiadomo, że będzie duży potok ludzi po koncercie czy innym wydarzeniu to normalne, że trzeba go obsłużyć. rolą operatora jest sprawdzenie, czy korzystający z komunikacji mają bilet, co niestety przy takim tłumie jest trudne, wręcz niemożliwe.

     co do alkoholu, to nie musi być restauracji. można uzyskać jednorazową koncesje na 2 dni i dogadać się z zarządca terenu.

     • mix 20 września, 2023 at 7:01 pm Reply

      Czekam na tą wiadomość o kosztach, ty wszystko wiesz przecież więc napisz

     • BylyMieszkaniec 20 września, 2023 at 1:25 pm Reply

      A nie możesz tych ludzi wozić swoim rowerkiem? Wyjdzie taniej dla mieszkańców a ty sobie popedałujesz.
      Wszyscy zadowoleni.

      • kukura 21 września, 2023 at 6:45 am Reply

       propozycja na miarę pańskiego intelektu.

       • herman 21 września, 2023 at 4:38 pm Reply

        „i tak za komunikację płacimy i dobrze” – odkrycie na miarę geniusza ekonomii.

        • kukura 21 września, 2023 at 6:34 pm Reply

         no pan musiał to 3 razy przeczytać, zanim dotarło.

Dodaj komentarz

*
*