Reklama

Dzisiaj bieg na Koszutce. Kilka ulic zostanie zamkniętych

Redakcja
Nowa sportowa impreza w Katowicach. Dzisiaj odbędzie się pierwsza edycja Biegu Baczyńskiego. Będą utrudnienia dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej.

W sobotnie przedpołudnie odbędzie się I Bieg Baczyńskiego. To nowa impreza organizowana przez Szkołę Podstawową nr 36 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Na Koszutce odbędą się trzy biegi – dla dzieci, rodzinny i główny. Łącznie zapisało się ponad 400 osób. Uczestnicy tego ostatniego przebiegną 5 km. Będą mieli do pokonania dwie 2,5-kilometrowe pętlę. Trasa została poprowadzona kilkoma ulicami. Dlatego konieczne jest zamknięcie kilku ulic. Od godziny 9.00 do 13.00 zablokowane zostaną: część ul. Iłłakowiczówny (od skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego do skrzyżowania z ul. Misjonarzy Oblatów), fragment ul. Misjonarzy Oblatów, ul. Stęślickiego (do skrzyżowania z ul. Chorzowską).

Konieczne są też zmiany w komunikacji miejskiej. Na czas trwania imprezy pojawią się tymczasowe przystanki. Z obsługi wyłączone zostaną przystanki: Koszutka Iłłakowiczówny 01 i 02, Koszutka Kościół 01, 02 i 03, Dąb Widok 01 i 02, Katowice Stęślickiego 01. Zamiast nich uruchomione zostaną: Koszutka Iłłakowiczówny (zastępuje stanowisko 01 – zlokalizowany przy ul. Korfantego w rejonie stacji BP i przystanku tramwajowego Koszutka Jesionowa), Koszutka Kościół (zastępuje stanowisko 01 – zlokalizowany przy ul. Sokolskiej przed skrzyżowaniem z ul. Misjonarzy Oblatów), Koszutka Kościół (zastępuje stanowisko 02 – zlokalizowany przy ul. Misjonarzy Oblatów przed skrzyżowaniem z ul. Wyszyńskiego), Koszutka Kino Kosmos (zastępuje stanowisko 01 – zlokalizowany przy ul. Sokolskiej przed skrzyżowaniem z ul. Morcinka). Lokalizacje są widoczne na poniższej mapce, a pełny komunikat ZTM jest dostępny TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*