Reklama

Dzisiaj Andrea Bocelli wystąpi na Stadionie Śląskim. Ulica Chorzowska zostanie zamknięta

Redakcja
Kilkadziesiąt tysięcy osób przyjedzie dzisiaj na Stadion Śląski, żeby zobaczyć na żywo występ jednego z najsłynniejszych tenorów. Koncert rozpocznie się wieczorem, ale utrudnienia już wcześniej, po południu.

Andrea Bocelli zawsze przyciąga tłumy i tak będzie również tym razem. Jak zapowiadają organizatorzy, na dzisiejszym koncercie spodziewają się około 40 tys. osób. Bilety nadal są dostępne, ale zostało ich niewiele. Koncert słynnego włoskiego tenora rozpocznie się o godz. 20.00. Przygotowania do niego trwają od kilku dni, a tak duże wydarzenie wymaga zmian w organizacji ruchu.

Dzisiaj, w godzinach popołudniowych, zamknięte zostaną wjazdy na os. Tysiąclecia z ul. Chorzowskiej. Na skrzyżowaniach pojawią sie barierki, a ruch będą kontrolowali policjanci i strażnicy miejscy. Wjazd będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów pogotowia ratunkowego, policji i straży pożarnej. Zjazd autobusów w prawo z ul. Chorzowskiej na ul. Chrobrego będzie utrzymany, natomiast trasa autobusów z centrum na os. Tysiąclecia będzie przebiegała ulicami: Bracką, DTŚ/Renców i Jana Pawła II. Policja nie wyklucza jeszcze większych ograniczeń. – Będzie możliwość zablokowania wjazdu z Drogowej Trasy Średnicowej na osiedle. Natomiast to może zaistnieć tylko wtedy, gdy korek wywołany przez zjeżdżające pojazdy będzie znacząco utrudniał przepustowość – mówi podkom. Łukasz Kloc z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Po koncercie policja planuje częściowo wstrzymać ruch na ul. Chorzowskiej w Katowicach od granicy z Chorzowem do ul. Złotej.

Poniżej mapka obrazująca zmiany w organizacji ruchu.

W związku z powyższymi utrudnieniami, ZTM również wprowadza zmiany. Trasy linii autobusowych zostaną zmodyfikowane. Poza tym ma kursować więcej tramwajów. Autobusy o numerach: 6, 7, 23, 51, 98, 109, 138, 165, 663, 673, 674, 830, 840, 840N, M3, M24, T-10 będą kursować zmienioną trasą. Z obsługi wyłączone zostaną m.in. przystanki Chorzów AKS 01 i 02, Chorzów Teatr Rozrywki 03 i 32, Chorzów Stadion Śląski 05, Dąb Kościół 01 i 02. Uruchomione zostaną przystanki tymczasowe: os. Tysiąclecia DTŚ 31 – zlokalizowany na łącznicy na wysokości ul. Jana Pawła II w Katowicach, os. Tysiąclecia DTŚ 32 – zlokalizowany w zatoce w ciągu DTŚ na wysokości ul. Jana Pawła II w Katowicach, Chorzów BoWiD 31 – zlokalizowany na łącznicy na wysokości al. BoWiD w Chorzowie oraz os. Tysiąclecia Pawilon 31 – zlokalizowany za skrzyżowaniem ul. Chrobrego z ul. Tysiąclecia na wysokości osiedla „Nowe Tysiąclecie”.

Dodatkowe i większe tramwaje będą kursowały na liniach: 0, 6, 23 i 41. Szczegółowe informacje można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*