Reklama

Dzisiaj kilkaset osób przebiegnie ulicami Katowic. Będą utrudnienia w centrum

Łukasz Kądziołka
700 osób przebiegnie przez Katoeice. Biegowa impreza w Katowicach spowoduje niewielkie utrudnienia w ruchu. Dzisiaj Festiwal Biegowy im. Korfantego.

Bieg Korfantego jeszcze nie tak dawno łączył Katowice i Siemianowice Śląskie. Jednak od kilku lat miasta organizują swoje, osobne imprezy. W Katowicach wydarzenie zmieniło nazwę na Festiwal Biegowy im. Korfantego. Cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ pakiet startowy można zdobyć za darmo. Wystarczyło zapisać się na bieg. Choć nie było to takie proste, ponieważ pakiety rozeszły się błyskawicznie.

Dzisiaj odbędzie się bieg na 10 km i biegi dla dzieci (dystanse od 50 do 600 metrów). W rywalizacji w biegu dla dorosłych weźmie udział łącznie ok. 700 osób.

Start biegu na 10 km o godzinie 13.00. Biegacze ruszą z pl. Sejmu Śląskiego i stamtąd ulicami: Lompy, Krasińskiego, Graniczną i Sikorskiego dobiegną do Doliny Trzech Stawów. Do mety będą już poruszać się alejkami. Meta została zlokalizowana przy parkingu na ul. Francuskiej.

Czasowe wstrzymanie ruchu samochodowego wystąpi na trasie biegu, a więc na ulicach: Lompy, Wojewódzkiej, Krasińskiego, Granicznej i Sikorskiego od godz. 13.00 do przebiegnięcia ostatniego zawodnika, ale nie później niż do 13.30. Na części ul. Trzech Stawów oraz na parkingu na Muchowcu będą występowały ograniczenia w ruchu w godz. 13.00-15.00.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*