Reklama

Kilkaset osób wystartuje w Biegu Niepodległości. Dzisiaj utrudnienia w centrum Katowic

Źródło: www.facebook.com/bieg9gornikow

Redakcja
Dzisiaj Bieg Niepodległości. Kilkuset biegaczy pokona 10-kilometrową trasę poprowadzoną ulicami centrum Katowic. Można spodziewać się utrudnień w ruchu.

11 listopada wiele osób obchodzi Dzień Niepodległości na sportowo. W Katowicach co roku odbywa się Bieg Niepodległości im. Dziewięciu z „Wujka”. Do tej pory była to impreza w Parku Kościuszki, co nie powodowało większych utrudnień w ruchu. Jednak po raz pierwszy uczestnicy pobiegną głównymi ulicami centrum. Trasa Biegu Niepodległości w tym roku została poprowadzona pomiędzy Śląskim Centrum Wolności i Solidarności a Parkiem Powstańców Śląskich.

Będzie miała 10 kilometrów i została poprowadzona ulicami: Wincentego Pola, Dziewięciu z Wujka, Ligocką, Piękną, a następnie biegacze przez Park Kościuszki dotrą do ul. Kościuszki. Stąd pobiegną w dół i na pl. Miarki skręcą w ul. Kochanowskiego. Dalej przez Rynek i al. Korfantego trasa prowadzi do Parku Powstańców Śląskich. Tu biegacze zawrócą i ruszą z powrotem tymi samymi ulicami. Start i meta znajduje się w tym samym miejscu, czyli przy Śląskim Centrum Wolności i Solidarności. Bieg rozpocznie się o godz. 10.00, ale już wcześniej trasa musi zostać zamknięta. Utrudnienia potrwają w sumie około 2 godziny, ponieważ, limit czasu dla zawodników to 1,5 h. Czasowe zablokowanie dla ruchu ulic wpłynie nie tylko na ruch samochodów, ale również komunikację miejską. Pierwsze zmiany dla pasażerów tramwajów już od godz. 9.00. Szczegóły TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*