Reklama

Dziś Kościół katolicki obchodzi dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich

Redakcja
W archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach o godz. 17.15 rozpocznie się droga krzyżowa połączona z modlitwą wynagradzającą za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich. Poprowadzi ją metropolita katowicki abp. Wiktor Skworc. Podobne nabożeństwa mają zostać odprawione w innych parafiach.

Dzień modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego ma charakter wynagradzający i przebłagalny. Jako Kościół jesteśmy żywym organizmem i zdajemy sobie sprawę z tego, że, gdy cierpi jeden członek tego organizmu, w rzeczywistości cierpi cały Kościół. Chcemy otoczyć modlitwą osoby skrzywdzone, a także ich rodziny. Do podobnych sytuacji nigdy nie powinno było dojść. Każdy przypadek to o jeden przypadek za dużo – mówi ks. Tomasz Wojtal, rzecznik archidiecezji katowickiej.

W tym roku Kościół w Polsce po raz szósty będzie obchodził dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. To inicjatywa Konferencji Episkopatu Polski, ustanowiona w odpowiedzi na apel papieża Franciszka.

Zaniedbania abp. Skworca w sprawie wykorzystywania seksualnego małoletnich

Przypomnijmy, abp Wiktor Skworc zrezygnował z funkcji w Konferencji Episkopatu Polski, bo jak dowiodło postępowanie Stolicy Apostolskiej, w przeszłości dokonał zaniedbań w sprawach wykorzystania seksualnego popełnionego wobec osób małoletnich. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*