Reklama

Dzień dobry Katowice. Rząd dołoży się do ważnej dla miasta inwestycji

Grzegorz Żądło
Jest piątek, 6 września. To będzie znacznie chłodniejszy dzień niż czwartek. Termometry pokażą maksymalnie 18 stopni Celsjusza. Przez cały dzień niebo będzie zachmurzone, ale nie powinno padać. Słonce wzejdzie o godz. 6:05, a zajdzie o 19:19.

Dzieje się w Katowicach:

O godz. 18  w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach  (al. Korfantego 6) odbędzie się wernisaż wystawy Asgar Bozorgi „Sny na jawie”, artysty pochodzenia irańskiego, mieszkającego i tworzącego w Berlinie. Wstęp bezpłatny.

O godz. 18 rozpocznie się kolejna Potańcówka na Rynku w Katowicach.

O godz. 18 w Muzeum Śląskie odbędzie się wernisaż wernisaż wystawy czasowej „Zakazy, wykluczenia, przesądy. Fotograficzna opowieść o kobietach w przemyśle”. Ekspozycja będzie prezentowana na poziomie -2 w budynku głównym Muzeum Śląskiego w Katowicach przy ul. Dobrowolskiego 1.

Wystawa ukaże problem roli kobiet w przemyśle w ostatnich 150 latach, ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia obydwu wojen światowych.

Dzisiaj w portalu Katowice24.info:

W niedzielę premier Mateusz Morawiecki ogłosi, że rząd wesprze ważną dla Katowic inwestycję.

Wczoraj pisaliśmy m.in. o tym, że:

Muzeum Śląskie domaga się od Ministerstwa Obrony Narodowej rekompensaty finansowej za straty spowodowane przez widzów defilady wojskowej. Szczegóły TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*