Reklama

Dzień dobry Katowice. Dziś 35.rocznica pacyfikacji kopalni Wujek

Szymon Kosek
Dziś jest  piątek, 16 grudnia. Jak podaje IMGW, temperatura będzie się dziś utrzymywać na poziomie 2 stopni Celsjusza. Zachmurzenie umiarkowane, wiatr południowo-wschodni będzie wiał z prędkością 2 m/s. W nocy ochłodzenie do -4 stopni Celsjusza, możliwa marznąca mgła.

Dzieje się w Katowicach:

O godz. 9.00 bieg radnych Sejmiku Śląskiego w rocznicę pacyfikacji KWK „Wujek”. Radni wystartują sprzed Gmachu Sejmu Śląskiego i pobiegną pod pomnik ku czci górników kopalni „Wujek” poległych 16 grudnia 1981 roku.

O godz. 16 obchody 35. rocznicy Pacyfikacji Kopalni „Wujek”. Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. (ul. Piękna 8, Katowice)· Następnie obchody przeniosą się pod kopalnię Wujek.

O godz. 17.30 sesja Rady Jednostki Pomocniczej nr 10 Dąb (ul. Dębowa 3)

O godz. 19.30 początek Bahnhoff KTW: SZOK Fest. Festiwal rozpocznie się dzisiaj i potrwa przez cały weekend. Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku.

O godz. 18 w Muzeum Śląskim wernisaż wystawy „Piękno monumentalne” Stanisława Popławskiego. Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku.

O godz. 19 w kinoteatrze Rialto premiera filmu „Szczęście świata”, pokazującego losy mieszkańców przedwojennych Katowic. Więcej informacji na stronie organizatora.

Dziś w portalu Katowice24.info:

Mimo zakazu, mieszkańcy Podlesia i Zarzecza wciąż przebiegają przez tory. Za parę lat może się to zmienić – jest szansa na bezpieczne przejście.

Pokażemy jak obchodzona była 35. rocznica pacyfikacji kopalni Wujek.

Wczoraj pisaliśmy o:

Wszystko wskazuje na to, że stadion miejski powstanie przy ulicy Bocheńskiego. Pozwalają na to wyniki ekspertyzy geotechnicznej. Więcej na ten temat TUTAJ.

Taksówki w Katowicach mają być tańsze, ale na zmiany trzeba jeszcze trochę poczekać. O tym, co oznaczają one dla klientów, przeczytacie TUTAJ.

Bilety na Intel Extreme Masters 2017 są już w sprzedaży. Informacje, gdzie je kupić i co dostaniecie w cenie, znajdziecie TUTAJ.

Zapraszamy do lektury. Miłego dnia.

Jeśli chcecie pokazać nam swoją dzielnicę albo osiedle o poranku, przyślijcie nam zdjęcie na adres [email protected]. Każdego dnia czekamy na zdjęcia do 7:40 rano.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*