Reklama

Dzień dobry Katowice. Będzie mroźno i wietrznie

Zdjęcie nadesłane przez czytelnika.

Redakcja
Jest środa, 11 stycznia 2017 roku. Zgodnie z prognozą IMGW, dzień ma być mroźny. Rano termometry pokażą około -15  stopni Celsjusza. Później temperatura będzie wzrastała. Wieczorem wyniesie -8 stopni, ale ta odczuwalna będzie niższa, nawet – 20 stopni. Przez cały dzień ma być bezchmurnie. Mniej więcej od godziny 13 wiatr zacznie mocniej wiać. W nocy jego prędkość może wynieść 6 m/s.

Dzieje się w Katowicach:

O godz. 12 konferencja prasowa, podsumowująca funkcjonowanie programu „500 plus” (Sala Marmurowa Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, ul. Jagiellońska 25).

O godz. 13 posiedzenie komisji infrastruktury i środowiska rady miasta (ul. Młyńska 4, s. 315).

O godz. 17 w MDK “Koszutka” koncert kolęd w wykonaniu uczniów klasy fortepianu. Więcej TUTAJ.

O godz. 17 w kinie Kosmos pokaz filmu “Oczy szeroko zamknięte” połączony z warsztatami. Więcej TUTAJ.

O godz. 17 w Młodzieżowym Domu Kultury w Załężu (ul. Gliwicka 214) koncert noworoczny. Więcej TUTAJ.

O godz. 18 w Szkole Podstawowej nr 48 przy ul. Bielskiej 14 odbędzie się spotkanie prezydenta Katowic Marcina Krupi oraz rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Przemysława Jałowieckiego z mieszkańcami Murcek. Tematem będzie planowana współpraca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego i Szpitala Murcki.

Dzisiaj w portalu Katowice24.info:

W Katowicach powstanie kolejne otwarte lodowisko.

Wczoraj pisaliśmy m. in. o tym, że:

Test jakości powietrza przy użyciu wacika i odkurzacza stał się popularny w sieci. O zdanie na jego temat zapytaliśmy eksperta. Więcej TUTAJ.

Remont miałby kosztować około 5 mln euro. Budynek muzeum wymaga rewitalizacji, ale nie wiadomo czy znajdą się na to pieniądze. Więcej TUTAJ.

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowe ustawy. Reforma edukacji będzie sporym wyzwaniem dla Katowic.
O tym jakie zmiany zajdą w szkołach piszemy TUTAJ.

Stare fotografie pokazują jak karnawał spędzali dawniej mieszczanie. W Muzeum Śląskim rozpoczęła się nowa wystawa w fotoplastykonie. Więcej TUTAJ.

Zapraszamy do lektury. Miłego dnia.

Jeśli chcecie pokazać nam swoją dzielnicę albo osiedle o poranku, przyślijcie nam zdjęcie na adres [email protected]. Każdego dnia czekamy na zdjęcia do 7:40 rano.

 


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*