Reklama

Duże utrudnienia dla pasażerów. Tramwaje nie będą kursowały pomiędzy Katowicami a Chorzowem

Redakcja
Przez trzy tygodnie tramwaje nie będą jeździły na trasie pomiędzy Katowicami a Chorzowem. Tramwaje Śląskie muszą wstrzymać ruch z powodu kilku toczących się aktualnie inwestycji.

Duże utrudnienia dla pasażerów tramwajów. Za kilka dni linia tramwajowa przebiegająca wzdłuż ul. Chorzowskiej zostanie zamknięta. Oznacza to, że nie będą kursowały tramwaje pomiędzy Katowicami a Chorzowem. Ma to związek z budową nowej linii tramwajowej przy ul. Grundmanna. Tam trzeba wykonać rozjazdy, włączające nowe torowisko w istniejącą linię. Jednak przy okazji realizowane będą też prace na dwóch pozostałych inwestycjach. Na modernizowanym torowisku między ulicami Dębową a Złotą trzeba zdemontować rozjazdy technologiczne i wykonać brakujące odcinki torów, a torowisko modernizowanej pętli wschodniej przy Stadionie Śląskim trzeba połączyć elementami rozjazdowymi z głównym torem szlakowym.

Tramwaje Śląskie zaplanowały przerwę w ruchu tak, aby w jednym czasie udało się wykonać prace na wszystkich trzech inwestycjach. – Zdecydowana większość prac budowlanych na torowisku biegnącym wzdłuż ulicy Chorzowskiej prowadzona jest przy utrzymanym ruchu tramwajów, ale są i takie, których przy kursujących tramwajach wykonać się nie da. Aby nie przerywać ruchu tramwajowego kilkukrotnie, doprowadziliśmy do takiej koordynacji prac trzech wykonawców, by wszystkie roboty zostały wykonane podczas jednego wstrzymania ruchu – wyjaśnia Andrzej Zowada, rzecznik prasowy Tramwajów Śląskich.

Przerwa w ruchu tramwajów rozpocznie się w poniedziałek, 21 listopada. Obejmie odcinek między rondem im. gen. Ziętka a pętlą zachodnią przy Stadionie Śląskim. Linie tramwajowe nr 6, 11 i 19 od strony Chorzowa będą miały kursy skrócone do pętli zachodniej, a od strony Katowic nie będą kursować. W Katowicach, na trasie Brynów Centrum Przesiadkowe – pętla  Słoneczna codziennie kursować będzie z dużą częstotliwością linia nr 46, a linie nr 13 i 16 będą obsługiwane taborem o większej pojemności. Linie nr 0, 23 i 43 zostaną zawieszone. Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchomi autobusową komunikację zastępczą T-6 kursującą z częstotliwością co 7-8 minut w relacji: Katowice Rynek – Chorzów Stadion Śląski.

Te zmiany mają zostać wprowadzone od poniedziałku na okres 3 tygodni. Zgodnie z planem tramwaje kursujące wzdłuż ul. Chorzowskiej mają wrócić na swoje stałe trasy od poniedziałku 12 grudnia.


Tagi:

Komentarze

  1. P Śl 18 listopada, 2022 at 12:21 pm - Reply

    Jednak T11 wyjedzie na idiotycznej trasie, bo zatramwaj tylko do stadionu.
    W rozkładzie zatramwaju T-6 ciekawostka, bo niedawno z linii została wyrzucona spółka A21, wcześniej jeździli też jako Aśka Żory – tymczasem na zatramwaju będą także kursować, jako nowa spółka Trans Tech Śląsk. https://rj.metropoliaztm.pl/rozklady/1-t-6/78705/1/183574/169198618/#169198618

  2. P Śl 17 listopada, 2022 at 9:02 am - Reply

    Linia 11 to raczej zostanie całkowicie zawieszona skoro zatramwaj będzie od rynku do rynku, bo od rynku do Chebzia jest kolejny zatramwaj. No i kolejny zatramwaj, ciekawe skąd oni chcą wyczarować tych kierowców.

Dodaj komentarz

*
*