Reklama

Duże opóźnienie na Tylnej Mariackiej. Nadal nie ma maszyn do parkowania

Ł. K.
Przebudowa Tylnej Mariackiej postępuje bardzo wolno. Nadal nie ma maszyn parkingowych, które powinny już tu stać. Inwestycja już teraz ma spory poślizg.

Po wielu perypetiach, w tym problemach z uzyskaniem pozwolenia na budowę, prace na ul. Tylnej Mariackiej rozpoczęły się wiosną tego roku. Choć pierwotnie ta przebudowa miała być realizowana jeszcze przed inwestycją na Dworcowej. Planowano, że piętrowe maszyny parkingowe na 240 samochodów staną tu w 2018 roku. Kolejnym terminem był początek 2019. Ostatecznie inwestycja ruszyła w maju. Jak informował wtedy urząd miasta, pierwszym elementem nowej Tylnej Mariackiej będą tzw. smart parkingi. Zgodnie z planem, miały one stanąć do końca października. Jak można zobaczyć na miejscu, nie rozpoczął się nawet ich montaż. Choć już pod koniec tego roku miały zostać oddane do użytku.

Jak wyjaśnia Michał Mendala z UM Katowice, wykonawca musiał uzyskać od PKP PLK zgodę związaną z wykonaniem dodatkowych prac na murach oporowych, które zostały pozbawione rosnących tam bluszczy. Przebudowa ul. Tylnej Mariackiej miała potrwać łącznie około 9 miesięcy. Już teraz wiadomo, że to się nie uda. Dopiero pod koniec marca 2022 roku gotowe będą maszyny parkingowe, a to nie będzie jeszcze koniec przebudowy, której koszt to prawie 20 mln zł.


Tagi:

Komentarze

 1. Piotr 5 listopada, 2021 at 2:01 pm - Reply

  “Opóźnienie” to drugie imię UM Katowice !! 😉
  Po wielomiesięcznych opóźnieniach dworca na ul Sadowej, ul Dworcowej itd. nic już nas nie zdziwi…
  Jeżeli będzie to 6 miesięcy to i tak będzie rekord 😉
  Niestety, trafili się nam impotenci organizacyjni…
  Panie redaktorze, ma pan dla nas jakąś informację, jaki los zgotowali w/w palmom, które miały powrócić na rynek w lipcu 😉

  • Grzegorz Żądło 5 listopada, 2021 at 2:52 pm Reply

   Przecież już pisałem. Zostały wiosną przesadzone i żeby nie ryzykować, nie były transportowane w tym roku na rynek. W przyszły roku dwie pozostałe zostaną przesadzone i sytuacja będzie analogiczna. Owszem, początkowo była mowa, że po kilku tygodniach od przesadzenia palmy jednak trafią na teren przy fontannie, ale widocznie fachowcy uznali, że lepiej będzie ich nie ruszać. Nie jest to temat tak istotny, żeby go tak głęboko drążyć.

   • Piotr 5 listopada, 2021 at 4:31 pm Reply

    Dziękuję za informację.
    Mam nadzieję. że dwie pozostałe przesadzą odpowiednio wcześniej…

Dodaj komentarz

*
*