Reklama

Duża rekrutacja w Krajowej Administracji Skarbowej. Poszukiwani są celnicy

Redakcja
Aż 37 osób chce zatrudnić podczas trwającej właśnie rekrutacji dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Katowicach. Poszukiwani są celnicy.

Wprawdzie rekrutację prowadzi Śląski Urząd Celno-Skarbowy w Katowicach, ale to nie oznacza, że nowi pracownicy KAS będą pełnić funkcję właśnie w stolicy woj. śląskiego.

Żeby starać się o pracę celnika, trzeba spełnić kilka warunków. Zgłaszać mogą się tylko obywatele polscy, korzystający z pełni praw publicznych, którzy nie byli skazani prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe. Trzeba mieć co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe i stan zdrowia, który pozwala na pełnienie służby na określonym stanowisku.

Przy naborze do pracy albo przyjęciu do służby w jednostkach organizacyjnych KAS, kandydaci urodzeni przed 1 sierpnia 1972 r. są obowiązani do złożenia kierownikowi jednostki organizacyjnej oświadczenia dotyczącego pracy lub służby w organach bezpieczeństwa państwa lub współpracy z tymi organami.

Wśród wymagań dodatkowych są: prawo jazdy kategorii B, praktyczna znajomość sportów walki, uprawnienia trenera lub instruktora do prowadzenia zorganizowanych zajęć w zakresie sportu i rekreacji ruchowej, praktyczna umiejętność posługiwania się bronią palną i środkami przymusu bezpośredniego, doświadczenie i umiejętności w wykonywaniu czynności prewencyjnych lub z zakresu kryminalistyki.

Postępowanie kwalifikacyjne składa się z kilku etapów. Kandydaci muszą przejść testy: wiedzy, sprawności fizycznej, psychologiczny i kompetencyjny. Jest też rozmowa kwalifikacyjna.

Wymagane dokumenty można składać w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Postępowanie kwalifikacyjne do służby Celno-Skarbowej” do 30 listopada 2020 roku w kancelarii Izby Administracji Skarbowej w Katowicach, przy ul. Damrota 25 lub pocztą na adres Izba Administracji Skarbowej w Katowicach ul. Damrota 25, 40-022 Katowice.

O tym gdzie dokładnie będą pracować nowi celnicy zdecyduje dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Katowicach. W grę wchodzi cały obszar woj. śląskiego.

Ile może zarobić celnik?

Płaca zasadnicza na stanowisku celnika wynosi 2.885,10 zł brutto (około 2.444,44 zł netto). Do tego dochodzi szereg dodatków, m.in. za wieloletnią służbę, za stopień służbowy, dodatek funkcyjny na stanowisku kierowniczym lub samodzielnym (jego wysokość jest uzależniona m.in. od liczby podległych funkcjonariuszy oraz zakresu odpowiedzialności i wykonywanych zadań). Są także dodatki uzasadnione szczególnymi właściwościami, kwalifikacjami i umiejętnościami (dodatek za sprawowanie opieki nad powierzonym psem) oraz dodatki uzasadnione szczególnymi zadaniami, warunkami lub miejscem pełnienia służby (dodatek za realizację zadań w zakresie kontroli zgłoszeń celnych, towarów i osób, a także za sprawowanie nadzoru nad wykonywaniem tych zadań, dodatek za realizację zadań kontrolnych, w tym za obsługę urządzeń RTG do prześwietlania pojazdów, kontenerów lub wagonów kolejowych oraz za służbę na jednostce pływającej Służby Celnej, a także za sprawowanie nadzoru nad wykonywaniem tych zadań, dodatek za wykonywanie czynności w zakresie egzekucji administracyjnej należności pieniężnych u zobowiązanego, dodatek za służbę w porze nocnej, dodatek specjalny).

Ponadto funkcjonariusze mogą liczyć na dofinansowanie wypoczynku, zwrot kosztów za przejazd do jednej z wybranych przez siebie miejscowości w kraju i z powrotem dla funkcjonariusza i członków rodziny, dopłaty do zajęć kulturalno-oświatowych, dodatkowy urlop wypoczynkowy po 15 latach ( 26+5) i po 20 (26+10) i nagrodę roczną (czyli tzw. 13-tkę).

Dodatkowe informacje o rekrutacji do KAS w Katowicach można uzyskać pod nr telefonu (32) 207-61-65.


Tagi:

Komentarze

 1. Asad 17 listopada, 2020 at 9:34 am - Reply

  Aż 2400 zł, to jest kpina!!! A potem się dziwią, że do służb mundurowych nie ma chętnych. Jeżdżąc ciężarówką zarabiam 3x tyle.

 2. Marcin 15 listopada, 2020 at 8:52 pm - Reply

  2400 hmmm chyba w Lidlu lepiej płacą

 3. LOLEK 15 listopada, 2020 at 4:14 pm - Reply

  Gdzie te dodatki.. Robiebw tym bagnie od kilku lat i żadnych dodatków nie ma. Nie ma się co przyjmować. Tutaj płacą NAJMNIEJ już lepiej do SG albo Policji się starajcie. KAS niestety płaci najgorzej a roboty najwięcej.

 4. LongJo 15 listopada, 2020 at 8:57 am - Reply

  2800 brutto to jest 2400 netto o kurewa gdzie tak jest jade tam

  • Tomasz 15 listopada, 2020 at 12:09 pm Reply

   Bo celnicy nie mają emerytury z ZUS, ale „mundurową”.
   I u nich netto do brutto się oblicza inaczej niż dla reszty,,,

Dodaj komentarz

*
*