Reklama

Driftingowe zawody Red Bulla odbędą się w centrum Katowic

Łukasz Kądziołka
Widowiskowe zawody samochodowe firmowane przez Red Bull odbędą się w Katowicach. Na dwa dni parking w centrum Katowic zamieni się w tor do driftu. Rywalizację najlepszych kierowców będzie można oglądać za darmo.

To będzie ważne wydarzenie dla miłośników jazdy bokiem i w ogóle dla fanów motoryzacji. W Katowicach zagości Red Bull Car Park Drift. Międzynarodowy cykl po raz pierwszy odbędzie się w Polsce. Czołowi kierowcy i amatorzy zmierzą się podczas jednych zawodów, bo impreza jest otwarta dla każdego, kto ma umiejętności driftowe i samochód umożliwiający jazdę bokiem (napęd na tył, zamontowaną szperę i minimum 150 KM).

Na parkingu pomiędzy NOSPR i MCK wybudowany zostanie specjalny tor przeszkód. Będzie on dokładnie taki sam, jak podczas innych odsłon imprezy. Zadaniem kierowców – którzy startują pojedynczo, a nie w parach – jest pokonanie go w precyzyjny sposób. Sędziowie oceniać będą m.in. poprawność, czystość i dynamikę przejazdu, styl pokonywania poszczególnych przeszkód, ogólne umiejętności driftowe, a także elementy, które stanowią o atrakcyjności tego sportu, jak: dym z opon czy wygląd auta.

Pierwszego dnia Red Bull Car Park Driftw Katowicach, 13 sierpnia, odbędą się kwalifikacje, w których weźmie udział 50 kierowców. Do finału zaplanowanego na niedzielę, 14 sierpnia, dostanie się 20 z nich. Zwycięzca katowickiego przystanku imprezy Red Bull zostanie reprezentantem naszego kraju w międzynarodowym finale w grudniu w Arabii Saudyjskiej. Rejestracja na zawody już się zakończyła. Lista startujących wypełniła się w ciągu 40 minut. Wstęp dla kibiców będzie bezpłatny. Aktualne informacje o zawodach są dostępne TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*