Reklama

Do Krakowa pociągiem nawet za 12 złotych. Szczegóły Taryfy Krakowskiej

Redakcja
Specjalna oferta Kolei Śląskich nie tylko z Katowic do Krakowa. Przewoźnik zachęca do podróży również mieszkańców innych miast. Na jednej z tras objętych Taryfą Krakowską można zapłacić 12 złotych.

Koleje Śląskie w minioną niedzielę zainaugurowały nowe rozkładowe połączenie. Uruchomienie relacji Katowice-Kraków-Katowice od czerwca, kiedy to ogłoszono, wzbudzało duże zainteresowanie. Głównie z powodu czasu przejazdu, który zamyka się w 70 minutach.

PRZECZYTAJ TEŻ: Awantura o cenę biletu do Krakowa. Koleje Śląskie obwiniają media za swój błąd

Tuż przed debiutem na tej trasie powstało duże zamieszanie dotyczące ceny biletu. Ostatecznie za normalny z Katowic do Krakowa trzeba zapłacić 13 złotych. Poza tym bilet kupiony na pociąg Kolei Śląskich można pokazać też w częściej kursujących pociągach Polregio oraz na odcinku Kraków Bronowice-Kraków Główny w pociągach Kolei Małopolskich.

PRZECZYTAJ TEŻ: Autobusy kontra pociągi. Cenowa wojna na trasie Katowice-Kraków

Wszystko jest zapisane w obowiązującej od 13 grudnia Taryfie Krakowskiej. Okazuje się, że mogą z niej skorzystać nie tylko podróżujący na trasie Katowice-Kraków. Koleje Śląskie poinformowały też o innych możliwościach. Promocyjnymi cenami, w porównaniu do taryfy kilometrowej, są objęte nawet miasta sporo oddalone od Katowic. Taryfa Krakowska pozwala oszczędzić osobom, które muszą podróżować z przesiadką, zwykle w Katowicach. Dokładnie określono stacje, na których podróż musi zaczynać się lub kończyć. Łącznie jest ich 50. Stacja początkowa lub końcowa musi znajdować się na odcinku pomiędzy Jaworznem Szczakową a Krakowem Głównym. Z kolei drugim punktem podróży muszą być przystanki na liniach Kolei Śląskich z granicznymi stacjami: Dąbrowa Górnicza Ząbkowice i Gliwice (linia S1), Tychy Lodowisko (S4), Tychy Żwaków (S5), Tychy (S6), Rybnik (S7), Lubliniec (S8). Pasażerowie korzystający z Taryfy Krakowskiej mogą zakupić bilety wszystkimi dostępnymi kanałami – przy kasie, przez stronę internetową kolejeslaskie.pl, przez portal e-KS i w aplikacji SkyCash. Jednak jeśli ktoś chce przesiadać się na pociągi Polregio lub Kolei Małopolskich, to najlepiej mieć ze sobą bilet papierowy.

Szczegóły Taryfy Krakowskiej można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*