Reklama

Koleje Śląskie wypożyczają pociągi. To zmodernizowane „kible”

Redakcja
Koleje Śląskie wypożyczą pociągi. Przewoźnik podpisze umowę na kilka składów, które mają uzupełnić tabor przewoźnika. To zmodernizowane „kible”.

Dodatkowe pociągi w Kolejach Śląskich. Przewoźnik ogłosił niedawno przetarg na dzierżawę 4 sztuk elektrycznych zespołów trakcyjnych. Mimo zapewnień o tym, że spółka należąca do województwa ma wystarczającą liczbę pociągów, konieczne jest wzmocnienie taboru. W przetargu ogłoszonym z końcem listopada wpłynęła tylko jedna oferta. Dzisiaj potwierdziło się, że Koleje Śląskie wypożyczą składy od Polskiego Taboru Szynowego.

Będą to zmodernizowane kilka lat temu składy EN57, czyli tzw. kible. Po kompleksowej i najbardziej zaawansowanej modernizacji otrzymał on nazwę EN57-FPS FENIKS. Jeden pojazd tego typu jest już od września dzierżawiony przez Koleje Śląskie. Prędkość maksymalna Feniksa to 120 km/h. Składy są wyposażone w klimatyzację, gniazdka elektryczne przy fotelach, monitoring, wieszaki na rowery oraz zintegrowany system informacji pasażerskiej.

Pociągi powinny w najbliższym czasie wyjechać na tory. Dzierżawa zostanie podpisana na na okres do końca 2021 roku. Jej koszt to 8,2 mln zł brutto.


Tagi:

Komentarze

  1. AA 11 grudnia, 2020 at 10:32 pm - Reply

    Świetnie dobrany obraz ilustracyjny do artykułu
    EN57 zwany kiblem – no i „kibel” czyli wychodek 🙂

Dodaj komentarz

*
*