Reklama

Do końca kwietnia trzeba złożyć wniosek o 500+, żeby nie stracić ciągłości wypłat

Redakcja
Rodzice, którzy nie chcą mieć przerwy w wypłacie 500+, powinni do końca kwietnia złożyć odpowiedni wniosek. Jeśli tego nie zrobią, w czerwcu nie dostaną pieniędzy na konto.

Przyznane w ubiegłym roku świadczenie wychowawcze kończy się 31 maja. Do tego czasu pieniądze będą wypłacać gminy. Potem zajmie się tym Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Oznacza to konieczność złożenia nowego wniosku na kolejny rok.

Nowy okres świadczeniowy potrwa od 1 czerwca do 31 maja przyszłego roku, a wniosku są przyjmowane od 1 lutego. Dotychczas  rodzice i opiekunowie w całym kraju złożyli ponad 3 mln wniosków o świadczenie 500 + obejmujących ponad 4,7 mln dzieci. Z terenu województwa śląskiego do ZUS wpłynęło ponad 337 tysięcy wniosków za ponad pół miliona dzieci.

500+ przysługuje na dziecko do dnia ukończenia przez nie 18. roku życia. Wnioski o świadczenie można przesyłać do ZUS tylko drogą elektroniczną. Rodzice mają możliwość ich złożenia poprzez Platformę Usług Elektronicznych ZUS (PUE), portal Empatia lub też bankowość elektroniczną. Opiekunowie – tylko poprzez portal PUE.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*