Reklama

Zaskakujący finał tragicznego zdarzenia na drodze

Redakcja
Zatrzymany we wtorek przez mikołowską policję 32-letni mężczyzna, który miał potrącić na przejściu dla pieszych 41-letnią kobietę, został zwolniony do domu i nie usłyszał żadnych zarzutów. Jak podaje prokuratura, przejechał kobietę, ale miał zielone światło, a poza tym ofiara już leżała na drodze.

Z początku ta sprawa wyglądała ewidentnie i bulwersująco. W sobotę 18 września około godz. 5 rano na przejściu dla pieszych na DK 44 (tuż przy skrzyżowaniu ulic Gliwickiej, Górnośląskiej i Jesionowej) w Borowej Wsi w Mikołowie leżały zwłoki kobiety. Na miejscu znalezione zostały fragmenty części samochodu. To właśnie na ich podstawie policja ustaliła markę i prawdopodobny model samochodu, który uderzył w kobietę. Rozpoczęły się poszukiwania kierowcy czarnej skody fabia lub roomster. Funkcjonariusze apelowali do niego, żeby zgłosił się na komendę. Ostatecznie sami dotarli do niego we wtorek. Potwierdził, że w sobotę rano wracał z pracy DK 44 z Gliwic, ale zaprzeczył, żeby kogokolwiek potrącił. Jego samochód był już w warsztacie.

W środę 32-latek został doprowadzony do prokuratury. Ta jednak nie postawiła mu żadnych zarzutów. – Materiał, który został zgromadzony w sprawie do chwili obecnej, nie pozwala na przedstawienie zarzutów kierowcy samochodu. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierowca przejeżdżając po godzinie 5.00 miał zielone światło. Pokrzywdzona natomiast ubrana była w ciemne ubrania i w tym samym czasie leżała na jezdni. Równocześnie biegły wskazał, że światła samochodu jadącego z naprzeciwka ograniczyły widoczność kierowcy – poinformowała media Alicja Domańska, zastępca prokuratora rejonowego w Mikołowie.

Została już przeprowadzona sesja zwłok kobiety, ale prokuratura nie ujawnia jej wstępnych wyników.


Tagi:

Komentarze

 1. Taki tam 25 września, 2021 at 8:14 am - Reply

  Syn najsztuba ..normalnie. Kobieta pośmiertnie dostanie jeszcze mandat i i zostanie oskarżona o „antykosmityzm”….. Takie jaja tylko w polin.

 2. P Śl 25 września, 2021 at 12:33 am - Reply

  Nie postawili żadnych zarzutów, ale doprowadzili go w kajdankach jak seryjnego mordercę.

 3. Śmiłowicki 24 września, 2021 at 10:16 pm - Reply

  Tam jest oświetlenie nad zebrą i ograniczenie do 50, którego nikt nie respektuje.
  Większość jeździ około 80 i tyle albo więcej miał delikwent.

 4. AA 24 września, 2021 at 6:31 pm - Reply

  Proszę ujawnijcie czyim synalkiem albo znajomym jest ten kierowca.
  Bo włos się jeży na łysej głowie czytając takie doniesienia:
  – był przekonany że walnął zwierzę (nawet jeśli to zwierzyna to też jest obowiązek zatrzymania i poinformowania służb)
  – miał zielone światło (czyli w zasadzie mając zielone światło można rozjeżdżać staruszki które nie zdążyły zejść z przejścia)
  – oślepił go pojazd z przeciwka – KAŻDY wypadek da się tak tłumaczyć
  – potrącona a w zasadzie ROZJECHANA miała ciemne ubrania – no to może nakażmy WSZYSTKIM PIESZYM CHODZIĆ W ŻÓŁTYCH KAMIZELKACH i machać ostrzegawczo latarką i wydawać dźwięki aby jaśnie pan kierowca widział/ słyszał….

  Czy znane jest nazwisko tego Pana prokuratora? Bo coś bardzo łagodny Pan Prokurator mając trupa do rozliczenia.
  „Ja tu widzę samobójstwo” zacytuję ze znanego filmu Vegi „Służby Specjalne” – rzekł prokurator w brązowych butach widząc trupa…..

Dodaj komentarz

*
*