Reklama

Coraz więcej zakażonych koronawirusem trafia do szpitali. To efekt niskiego poziomu wyszczepienia społeczeństwa

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. Zdjęcie www.katowice.uw.gov.pl.

G. Ż.
Minionej doby w całym kraju potwierdzono 14 292 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarło 266 osób chorych na COVID-19. Już w piątek wojewoda śląski zapowiedział dalsze zwiększenie liczby łóżek covidowych w szpitalach na terenie woj. śląskiego.

Minionej doby w woj. śląskim zdiagnozowano 959 przypadków zakażenia koronawirusem. Gorsze statystyki były tylko w woj. mazowieckim (2964), lubelskim (1544) i łódzkim (982)..

Z powodu COVID-19 zmarło w całym kraju 69 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 197 osób. W woj. śląskim było 21 ofiar śmiertelnych, w tym 6 bez chorób współistniejących.

Pogarszające się statystyki epidemiczne (w czwartek w woj. śląskim odnotowano 1432 przypadki zakażenia) sprawiają, że cały czas trzeba zwiększać liczbę łóżek covidowych. – Najbardziej niepokojący parametr, który bardzo znacząco wzrósł, to jest udział testów pozytywnych. Liczba testów nie jest większa niż była w ubiegłym tygodniu, natomiast znacząco wzrosła liczba udziału testów pozytywnych, do ponad 27 procent – mówił podczas piątkowej konferencji prasowej wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. Dodał, że zbliżamy się do poziomu z trzeciej fali pandemii, kiedy odnotowano prawie 40 procent udziału testów pozytywnych spośród wszystkich wykonanych.

W woj. śląskim cały czas rośnie liczba osób hospitalizowanych. W porównaniu z danymi z ubiegłego tygodnia liczba chorych, którzy trafili do szpitali z powodu COVID-19, zwiększyła się o 36 procent. Jak zapowiedział wojewoda, do 22 listopada zaplanowano w województwie śląskim utworzenie ponad 2 tysięcy łóżek na wszystkich poziomach zabezpieczenia.

Jarosław Wieczorek po raz kolejny zaapelował do mieszkańców regionu, żeby szczepili się przeciw COVID-19. To właściwie jedyna metoda na zduszenie pandemii, a przede wszystkim na uniknięcie ciężkiego przebiegu choroby, która może skończyć się śmiercią.


Tagi:

Komentarze

  1. wKute 14 listopada, 2021 at 8:31 pm - Reply

    Nie efekt niskiej wyszczepialnosci a efekt g wartych szczepionek

  2. Piąta fala w lutym 14 listopada, 2021 at 9:37 am - Reply

    Heniek czekamy na twoją diagnozę …

Dodaj komentarz

*
*