Reklama

Długie kolejki ustawiają się po kartę ŚKUP. Są nowe karty bez danych osobowych

Redakcja
Duży ruch w punktach ZTM w Katowicach. Kolejki pasażerów ustawiają się po karty ŚKUP. W ostatnich tygodniach zgłaszają się po nie głównie studenci. Pojawiła się też nowa karta.

Kolejki do punktów obsługi pasażera ZTM. Nawet po kilkadziesiąt osób stoi w oczekiwaniu na załatwienie swojej sprawy. Przed pandemią tłumy przy punktach to był normalny widok w okresie rozpoczęcia roku akademickiego. Teraz kolejki powróciły i Zarząd Transportu Metropolitalnego odnotowuje bardzo duże zainteresowanie kartą ŚKUP. Większość klientów to właśnie studenci. W ostatnich tygodniach około 7 tys. osób złożyło wniosku o wydanie karty. Tylko w ciągu 5 dni, od 29 września do 3 października, było ich 1795. Choć wniosek można złożyć również online, to nadal wiele osób załatwia to w punktach stacjonarnych. Pasażerowie wybierają też często najbardziej oblegane punkty w Katowicach – na dworcu kolejowym i ul. Pocztowej. Wszystkie informacje dotyczące karty ŚKUP można znaleźć TUTAJ.

W tym tygodniu ZTM wprowadził nowość w ŚKUP-ie. Zmieniła się postać fizyczna karty. Wszystkie zamawiane od 4 października karty spersonalizowane nie mają nadrukowanych informacji o imieniu i nazwisku oraz zdjęcia. Pasażerowie otrzymują kartę z dopiskiem „na okaziciela”. Dane pasażera są widoczne jedynie w systemie. Zmiana wyglądu nie wpływa w żaden sposób na wydawanie i korzystanie z karty. Zdjęcie pasażera będzie zapisane w systemie. Kontroler w dalszym ciągu będzie mógł ocenić, czy kartą posługuje się właściwa osoba. Nadal możliwe jest także zamawianie kart niespersonalizowanych, na dotychczasowych zasadach.


Tagi:

Komentarze

 1. Franek likwidator tramwajów 15 lutego, 2023 at 9:59 am - Reply

  Jedna karta i tyle nieszczęść;)
  A ZTM przestał już wyłudzać taki nadmiarowy niepotrzeby zakres danych osobowych do wyrobienia tej śmiesznej karty? Brakuje tam tylko peseli dziadków i numerów keater na cmentarzach w których spoczywają.
  Gdzie jest GIODO?

 2. Agnieszka 9 października, 2022 at 7:52 am - Reply

  Żeby zakodować zniżkę pozwalającą na darmowe przejazdy dla dzieci do 16 lat trzeba stawić się w punkcie żeby okazać legitymację szkolną tak więc składanie wniosku online nie zawsze ma sens.

 3. Złodziej 8 października, 2022 at 9:59 pm - Reply

  SKUP czyli jak oszukać. Środki na karcie są zamrożone jeśłi nie korzystasz przez rok. Jak chcesz odblokować trzeba zrobić wypłate. ludzie umierają a kto by tam pamiętał o karcie dziadka. Kasę przejmuje ŚKUP.

 4. Paweł 8 października, 2022 at 6:45 pm - Reply

  Na okaziciela to przeciwieństwo karty spersonalizowanej. A zatem skoro na okaziciela to dowolna osoba powinna móc użyć karty… więc taki nadruk jest niewłaściwy dla karty która ma “zaszyte” dane konkretnej osoby…

 5. Kola 8 października, 2022 at 10:32 am - Reply

  Ja mam spersonalizowaną

 6. gen 7 października, 2022 at 4:34 pm - Reply

  To jak wyglądał dotąd śkup zawdzieczamy kzk gop i jego wieloletnim władzom . Dobrze ze teraz probuja coś z tym trupem robić i go uwspolczesnić. Trzymam kciuki poki co jako okazyjny pasażer

 7. ITmaster 6 października, 2022 at 8:43 pm - Reply

  Jedna karta i cała masa usług. 😛

  Szczęście w nieszczęściu, że dotacji z UE nie musieli oddać.

  Projektowanie, wdrożenie i zachowanie terminów z ŚKUP, to dowód na Krupizm.

  Już najwyższy czas na ujawnienie się kontr kandydata celebryty.

Dodaj komentarz

*
*