Reklama

Dawid Durał zatrzymany przez policję. Prokurator przedstawił mu m.in. zarzut psychicznego znęcania się nad rodziną

Grzegorz Żądło
Dawid Durał, kandydat na prezydenta Katowic, został zatrzymany przez policję i po dwóch dniach doprowadzony do prokuratury. Tam usłyszał zarzut m.in. psychicznego znęcania się nad żoną i dzieckiem, a także naruszenia nietykalności cielesnej policjanta. Durał dostał też zakaz zbliżania się do rodziny i nakaz wyprowadzenia się z domu.

O sprawie jako pierwsza napisała katowicka „Gazeta Wyborcza”. Potwierdziliśmy jej ustalenia. Rozmawialiśmy też z Dawidem Durałem.

Wedle policyjnej relacji, w piątek wieczorem żona Dawida Durała wezwała policję mówiąc, że jej nietrzeźwy mąż się awanturuje. – Na miejsce pojechali policjanci. Dawid Durał był bardzo agresywny. Nie chciał się wylegitymować. Zaatakował funkcjonariuszy i ich znieważał. Jednego ugryzł. Został osadzony w policyjnym areszcie. Badanie wykazało, że miał w organizmie ponad promil alkoholu – mówi osoba znająca kulisy zatrzymania kandydata na prezydenta.

W niedzielę Durał został doprowadzony do prokuratury. Tam usłyszał kilka zarzutów. – Potwierdzam, że 31 marca Dawid D. trafił do prokuratury wraz z wnioskiem policji o zastosowanie środków zapobiegawczych. Zostały mu postawione zarzuty psychicznego znęcania się nad żoną i dzieckiem, naruszenia nietykalności cielesnej policjanta i znieważenia funkcjonariuszy na służbie. Wobec podejrzanego zostały zastosowane środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu zbliżania się do żony i dziecka, zakazu kontaktowania się z nimi oraz nakaz opuszczenia lokalu, w którym mieszkał – wylicza Sławomir Barnaś, szef Prokuratury Rejonowej Katowice Południe.

Dawid Durał (zgodził się na podawanie pełnego nazwiska i ujawnienie wizerunku) przyznaje, że przechodzi kryzys małżeński. – Od stycznia jesteśmy z żoną na terapii małżeńskiej. Nasz terapeuta zasugerował, że powinniśmy na miesiąc zamieszkać osobno i się ze sobą nie kontaktować, ale ostatecznie do tego nie doszło. W piątek ponownie się pokłóciliśmy, a żona wezwała policję. Prosiłem policjantów o podanie podstawy interwencji. Gdyby to zrobili, wylegitymowałbym się. W związku z tym, że broniłem się, został mi postawiony zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjantów. – opowiada Durał.

Przyznaje, że był pod wpływem alkoholu. Jak mówi, wypił trzy drinki. Badanie wykazało dokładnie, że miał w organizmie 0,64 mg/l, czyli około 1,3 promila.

Mimo postawionych zarzutów, Durał nie zamierza wycofywać się w wyborów. – Kłótnie małżeńskie zdarzają się w każdym związku. Niestety, ataki na mnie i stres, jakiemu zostałem poddany w kampanii wyborczej, wpłynęły bardzo negatywnie na mnie i moją rodzinę. Poprosiłem już o zawieszenie mnie w prawach członka partii Polska 2050. Poinformowałem też wszystkich współpracowników o tym co się stało. 

Polska 2050 Szymona Hołoowni poinformowała już o wycofaniu swojego poparcia dla Durała w wyborach prezydenckich w Katowicach.


Tagi:

Komentarze

 1. Rafał 6 kwietnia, 2024 at 7:56 pm - Reply

  Trochę to podejrzane, że problemy rodzinne żonka ujawniła przed wyborami, kiedy jej Durał miał największe szanse na pokonanie Krupy. Myślę, że wykorzystała okazję, żeby swoje na tym ugrać.

  • gizmo 7 kwietnia, 2024 at 6:52 am Reply

   Uwolnić Barabasza. Wielkopiątkowego pijaka i awanturnika. Mężowie łączą się w bólu. To nie jego wina, że wypił tyle wina. Może miał trudne dzieciństwo. To kandydat na miarę naszych możliwości.

  • Parkingowy 6 kwietnia, 2024 at 10:48 pm Reply

   Trzeba sprawdzić, z kim wypił te 3 drinki, bo te 1,3 promila to zapewne też element spisku ludzi Krupy 🙂
   A kto ugryzł policjanta?

 2. Asia 4 kwietnia, 2024 at 7:25 pm - Reply

  nie wierzę z zasady w nic co jest napisane w prasie. jednak w tym przypadku wystarczająco wiarygodna jest żona polityka. w sprawie wiarygodności mam pytanie do redakcji. dlaczego tak trudno znaleźć informację na temat partii w artykule. wcześniej na prawo i lewo było głoszone że Durał to Polska 2050. skoro to tak ważne to dlaczego tym razem jest tak mocno ukrywane. czyżby znowu niewygodne sprawy jednej partii były ukrywane a innej nagłaśniane? czyżby prywatny portal nie musiał trudzić się na obiektywizm? więc może w ogóle nie powinno się wam ufać? bo będziecie robić tylko tyle ile jest w waszym interesie?

 3. Ojciec 4 kwietnia, 2024 at 11:21 am - Reply

  zasada jest jedna – byle nie Krupa.
  nawet jakby miał to być Durał w drugiej turze.

  • gizmo 4 kwietnia, 2024 at 1:44 pm Reply

   Jasne, cokolwiek, byle z kieliszka. Wasza jedyna zasada.

 4. gizmo 3 kwietnia, 2024 at 9:38 pm - Reply

  Może załapie się na rządowy program Opróżnianie Więzień, wypuszczanie z więzień przed upływem kary ponad 20 tysięcy więźniów. W końcu to jakby koalicjant Tuska.

 5. Mieszkaniec 3 kwietnia, 2024 at 9:30 pm - Reply

  nie głosujemy na Krupę deweloperskiego bandytę i kropka.

 6. GRZEGORZ 3 kwietnia, 2024 at 9:04 pm - Reply

  Soltys dr od podkladow kolejowych moze spac spokojnie

 7. mieszkaniec 3 kwietnia, 2024 at 4:36 pm - Reply

  ja rezygnuje z udział w tych wyborach. Głosowanie na ten sam układ, to będzie tylko pretekst do „zabetonowania” tego co jest.

  Tramwaje Śląskie przejęli – 55,379%. Po co !? Bo Metropolia zablokuje budowę w Katowicach?! jakieś jaja ludzie sami odwołują się od decyzji środowiskowej. Przebieg samej lini tramwajowej nie jest w zabudowaniach tylko w lesie.

  Brak jakiego planu przestrzennego. Niby Uszok siedzi w spółce od Nowy-Welnowiec ale dzisiaj nawet łopaty tam nie wbili. Buduje inna Spółka.
  W Tramwajach Uszok też ma udzialy, można sprawdzić w KRS.

  Nie najlepiej niech będzie niska frekwencja to zobaczą ze miasto to mieszkańcy a nie mury i płoty.

 8. Sk 3 kwietnia, 2024 at 4:22 pm - Reply

  no to został Piechota 🙂

  • kukura 3 kwietnia, 2024 at 7:15 pm Reply

   raczej nie.

   • gizmo 3 kwietnia, 2024 at 9:36 pm Reply

    sierota po Hołowni w rozpaczy.

 9. Koala 3 kwietnia, 2024 at 2:18 pm - Reply

  to ja naprawdę nie wiem, na kogo głosować. Krupa nie, Kandydat PiSu i Konfy naturalnie, że nie. kandydat z najlepszym programem w kajdankach…

 10. Mike 3 kwietnia, 2024 at 2:16 pm - Reply

  Ataki i stres są winne według niego. Wszyscy tylko nie jego patologiczne zachowanie. Koleś jest skończony.

 11. dan 3 kwietnia, 2024 at 1:53 pm - Reply

  Polska 2050, wierni fani Hołowni przecierają oczy ze zdumienia. A ja mówię, a nie mówiłem. Krupa jest przeciętny, ale inni są jeszcze gorsi, a kto jest naiwny i chce ryzykować to niech się zastanowi zanim będzie za późno. W sumie już jest za późno. W skali kraju rządzi pałac Tuska czyli Hołownia, a w Katowicach rzesze naiwnych wyborców, którzy uwierzyli Szymonowi, dziś nie mają na kogo głosować. Takie są zasady, że jeśli chcesz nami rządzić to musisz być nieposzlakowany. Oraz trzeźwy.

  • kukura 3 kwietnia, 2024 at 4:42 pm Reply

   a wy pisowcu po 8 latach waszego złodziejstwa jeszcze nie przetarłeś oczu?

   • gizmo 3 kwietnia, 2024 at 10:21 pm Reply

    Nieudolna Platformerska władza nie potrafi 8 lat jakże oczywistego złodziejstwa osądzić. Może porządnie przetarł oczy, a nie po łebkach jak ty.

 12. mieszkaniec 3 kwietnia, 2024 at 1:10 pm - Reply

  Kandydaci na Prezydenta Katowic …….

  PIECHOTA Leszek Marian – KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  KRUPA Marcin Tomasz – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDOWE I MARCIN KRUPA
  STRZAŁKOWSKI Marek Dominik – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GAIA SYSTEM – MŁODZI DLA PRZYSZŁOŚCI TERAZ
  DURAŁ Dawid Marek – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KATOWICE2050
  BUDNIOK Jacek Józef – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY.

  • Rekruter 3 kwietnia, 2024 at 2:38 pm Reply

   nikomu robić się nie chce. Od razu prezesem. Umowa zlecenie 5 brutto. Język angielski, niemiecki, rosyjski, chiński. Praca tylko stacjonarna. Brak wolnych weekendów. Premi nie ma i nie będzie. Obslugla komputera. Auta służbowego brak, w zamian bilet miesięczny na komunikację. Kto jeszcze został z kandydatów na drugi etap rozmowy?

 13. mieszkaniec 3 kwietnia, 2024 at 12:54 pm - Reply

  Palemka odbiła dominiemanemu soltysowu Katowic… Myslowice plajtują, jadą na „kredycie”. Siemianowice jakby mogli toby większy mur postawiliby jak na Brynicy. Chorzów to wzorem tylko stadion za 100 mln… Małe miasteczko/a

Dodaj komentarz

*
*