Reklama

Co zamiast komórki lokatorskiej? Parę słów o self storage

Niejednokrotnie spotkaliśmy się z pojęciem self storage – co tak właściwie ono oznacza? Self storage to nic innego jak pomieszczenia magazynowe lub boksy magazynowe, zazwyczaj o niewielkiej powierzchni wynajmowane osobom prywatnym oraz firmom na określony czas. Sprawdźmy w jakich sytuacjach są nieocenione i co można w nich przechowywać.

Szeroka oferta boksów magazynowych, oparta na zróżnicowanej powierzchni udostępnianych magazynów jak i kontenerów, wraz z atrakcyjną stawką i elastycznym okresem najmu pozwala na wybór najlepszej opcji, spełniającej najbardziej wymagające oczekiwania i potrzeby klientów.

Magazyny self storage

Boksy magazynowe dla klientów indywidualnych stanowią niezwykle praktyczne rozwiązanie w kwestii przechowywania mniejszych bądź większych przedmiotów, akcesoriów oraz mebli. Każdy kto potrzebuje kilku dodatkowych metrów magazynowej powierzchni do przechowywania może w każdej chwili wynająć konkretne pomieszczenie. W naszym życiu jesteśmy świadkami wielu sytuacji, w których skorzystanie z usług self storage okazuje się strzałem w dziesiątkę.

Najbardziej prozaiczną przyczyną, dla której warto skorzystać z możliwości wynajęcia komórki magazynowej jest brak miejsca w mieszkaniu. To oczywiste, że na przestrzeni kilkudziesięciu lat w naszej przestrzeni mieszkalnej gromadzi się ogromna ilość rzeczy, której fizycznie nie jesteśmy w stanie pomieścić we wnętrzu z wielkiej płyty. Kiedy składowane latami rzeczy swą ilością przekraczają dostępną do przechowywania przestrzeń wówczas warto rozważyć wynajęcie samoobsługowych boksów magazynowych. Gdy w szafie brakuje miejsca jest to doskonała alternatywa dla pawlaczy i komórek lokatorskich. Na polskim rynku dostępna jest bogata oferta bezpiecznych miejsc do przechowywania wszystkich tych rzeczy, których nie możemy pomieścić we własnym mieszkaniu, począwszy od pamiątek, po sezonową odzież i meble. W prywatnych, ogrzewanych i strzeżonych magazynach o optymalnym poziomie wilgotności wszystkie twoje rzeczy będą całkowicie bezpieczne!

Czasem jesteśmy zmuszeni do zmiany miejsca pracy lub odbycia długiej podróży. Wówczas przenosimy się do konkretnego miasta, jednak nie możemy ze sobą zabrać wszystkich rzeczy. Bez względu na to czy w grę wchodzi delegacja czy wyjazd służbowy lepiej jest nie zagracać przestrzeni mieszkalnej znajomych, u których się zatrzymaliśmy a wszelkie przedmioty ulokować w bezpiecznym boksie magazynowym. Komórki magazynowe to wygoda i niezależność.

Co ważne, dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujesz nieograniczony dostęp do swoich przedmiotów, mogąc sprawdzić zawartość boksu o każdej porze dnia i nocy. W zależności od tego czy będziesz przechowywać kilka pudeł z ubraniami czy zawartość całego mieszkania możesz wybrać boks o powierzchni od kilku do kilkudziesięciu metrów kwadratowych.

Nowoczesne magazyny samoobsługowe self storage – magazyny zbiorcze idealne podczas przeprowadzki i remontu

Zmiana mieszkania własnościowego lub wynajmowanego na drugie zawsze stanowi dość problematyczne przedsięwzięcie. Z uwagi na to, że nie zawsze przeprowadzka odbywa się w błyskawicznym tempie, przez określony okres czasu musimy gdzieś przechowywać swój dobytek, zwłaszcza jeśli została nam wypowiedziana umowa najmu, a jeszcze nie zdążyliśmy znaleźć mieszkania zastępczego. Wygodna przechowalnia narzędzi, ubrań, sprzętu AGD i wszystkiego co sobie tylko wymarzysz, będzie doskonałą opcją również dla studentów oraz osób w trakcie rozwodu.

Pomieszczenia magazynowe lub magazyny samoobsługowe stanowią doskonałą przechowalnię dla wszystkich rzeczy, jakie pragniemy ochronić przed skutkami remontu. Takie rozwiązanie pomoże nam w spokoju dokończyć remont bez obaw o uszkodzenie wartościowych dla nas przedmiotów. W pomieszczeniach magazynowych panuje stała temperatura, dzięki której nasz dobytek nie jest narażony na wilgoć i zniszczenie. Boks magazynowy to szansa na przyspieszenie prac remontowych i pewność, że nasze rzeczy są w dobrych rękach!

Pomieszczenia magazynowe na każdą kieszeń – co można przechowywać, a czego nie?

Klient indywidualny, o ile dysponuje rzeczami nie sprawiającymi zagrożenia i posiadającymi długi termin ważności może przechowywać niemal wszystkie przedmioty codziennego jak i sezonowego użytku. Najczęściej przechowujemy odzież letnią i zimową, obuwie sezonowe, sprzęt sportowy (rowery, hulajnogi, kajaki), książki, planszówki, meble balkonowe, dziecięce ubrania, łóżeczka, wózki, krzesełka do karmienia itp. Nowoczesne boksy magazynowe to pomieszczenia, w których występuje stała temperatura, dzięki czemu nie musisz się martwić o to, że twoje rzeczy ulegną zniszczeniu podczas ich przechowywania.

Jeśli chodzi o przedmioty, których absolutnie nie należy przechowywać w boksach magazynowych to w tej kategorii znajdziemy zwierzęta, rośliny, produktów o krótkim terminie ważności, substancje szkodliwe, toksyczne i łatwopalne. W pomieszczeniach magazynowych nie można przechowywać też pieniędzy, antyków, dzieł sztuki i drogocennej biżuterii. Dowiedz się więcej o przechowywaniu przedmiotów w wygodnych boksach magazynowych na Rozarent.pl.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*