Reklama

Co robić w weekend w Katowicach? Podpowiadamy

Święto Kwiatów w Parku Śląskim potrwa do niedzieli. Fot. parkslaski.pl.

Redakcja
Jak co tydzień, podpowiadamy wam gdzie można ciekawie spędzić weekend w Katowicach i okolicy. Tym razem na czoło wysuwa się Noc Muzeów (obszerny program znajdziecie TUTAJ), ale to wcale nie znaczy, że nic innego nie będzie się działo. Wręcz przeciwnie.

Sobota

Noc Bukinistów

Przy okazji Nocy Muzeów warto wpaść na Noc Bukinistów. Pierwsze wydarzenie z tego cyklu w tym roku odbędzie się przy ulicy Stawowej właśnie w sobotę. Na książki z ulicznych straganów i antykwariatu Sofa Literacka (ul. Stawowa 6) będą z tej okazji obowiązywały rabaty do -50 proc. Czynne w godzinach 18.00 – 0:15.

Pierwsze Spotkanie Ogrodowe

Ogrodnictwo miejskie kwitnie w Katowicach. Na razie na ulicy Warszawskiej. To tam powstanie ogród społeczny, a pierwsze nasadzenia zaplanowano na sobotę. Przydadzą się ręce do pracy. – Przyjdź, porozmawiaj, wysiej z nami słoneczniki – zachęcają organizatorzy wydarzenia. Będą też sadzić krzewy i cebulki kwiatowe. Ogród powstanie na terenie klubokawiarni Drzwi Zwane Koniem i Klubu Niezależnych Stowarzyszeń Twórczych „Marchołt”. Do posadzenia będą m.in. czarny bez, hortensje, winobluszcz, róże, pelargonie, słoneczniki, werbeny, lawenda, kocimiętka, mięta i rozchodniki. Poza ideą miejskiego ogrodu, ważna jest jednak sama możliwość poznania przy okazji innych miejskich ogrodników. W czerwcu sadzenie czegoś, co będzie można potem zjeść. A na razie kwiaty i rośliny ozdobne. Gdzie? Drzwi Zwane Koniem, ul. Warszawska 37, godz. 11-14.

Gra Terenowa

Trwają zapisy do II edycji Gry Terenowej „Wehikuł Czasu”, która odbędzie się w sobotę w Szopienicach – Burowcu. To sposób na aktywizację i integrację mieszkańców, promocję dzielnic oraz działających w nich instytucji i organizacji. W grze mogą brać udział drużyny/rodziny składające się z 3 do 5 osób w dowolnym wieku. Zadaniem drużyn będzie pokonanie wyznaczonej na mapie trasy na terenie Szopienic i Burowca oraz wykonanie przygotowanych zadań. Gra rozpocznie się o godzinie 14 w czterech wyznaczonych punktach. O godz. 18:30 w VI LO im. Jana Długosza odbędzie się jej zakończenie. Zapisywać można się na stronie www.gra.szopienice.org.

Cały weekend

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Do niedzieli potrwa druga, ogólnopolska edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Z tej okazji beneficjenci projektów dofinansowanych z Funduszy Europejskich przygotowują specjalne wydarzenia i atrakcje podczas organizowanych w tym czasie Dni Otwartych. Przewidziano darmowy wstęp lub promocyjne ceny biletów. Wśród instytucji, które będzie można z tej okazji odwiedzić w Katowicach, są m.in. Nowe Muzeum Śląskie, Akademia Sztuk Pięknych przy ul. Koszarowej czy zmodernizowana Oczyszczalni Ścieków Podlesie, gdzie w sobotę, w godz. 13 – 18, odbędzie się piknik rodzinny. Muzeum Śląskie zaprasza w niedzielę na zwiedzanie wystaw stałych i czasowych (godz. 10 – 12) za złotówkę. Do południa będzie można pograć w śląską wersję gry memory albo wziąć udział w warsztatach z rysowania węglem. W całym województwie w akcję włącza się 30 miejsc. Wszystkie szczegóły, dzięki wygodnej wyszukiwarce, łatwo znaleźć na stronie: www.dniotwarteslaskie.eu.

Silesia Beer Fest

Od piątku w Szybie Wilson (ul. Oswobodzenia 1) trwa druga edycja Festiwalu Piw Rzemieślniczych Silesia Beer Fest. Najlepsze polskie browary rzemieślnicze, śląskie multitapy i cydry, a do tego dobre jedzenie, zostaną tam do niedzieli. W programie m.in. drugi konkurs piw domowych i premiera piwa według receptury zwycięzcy pierwszej edycji. Otwarte w sobotę od godz. 11 do 24, w niedzielę od godz. 12 do 19. Wstęp: 5 zł. Więcej na: silesiabeer.pl.

Święto Kwiatów w Parku Śląskim

Park Śląski od kilkudziesięciu lat organizuje imprezy ogrodnicze, na które przyjeżdżają mieszkańcy całego regionu. Tym razem jest to Święto Kwiatów, które potrwa do niedzieli. Do tradycji należy kiermasz z wiosennymi nowalijkami, na którym odwiedzający kupią rośliny do ogródków i na balkony. Na kiermaszu wystawią się hodowcy z całej Polski. Będzie można podejrzeć jak urządzić kącik relaksu w ogródku lub na tarasie, posłuchać wykładów ekspertów w dziedzinie hodowli roślin i nauczyć się układać bukiety. Dla dzieci przewidziano warsztaty ogrodnicze. Święto Kwiatów odbywa się na na dawnych terenach wystawienniczych w parku, przy Alei Głównej. Czynne w godzinach od 10 do 18.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*