Reklama

Na Zenicie znów zawisła duża reklama. Bez zezwolenia

Grzegorz Żądło
Jesienią ubiegłego roku katowickim urzędnikom udało się powstrzymać firmę, która chciała powiesić wielkoformatową reklamę na domu handlowym „Zenit” w Rynku. Teraz jednak wspomniana firma postawiła na swoim, nie pytając miasta o zgodę.

We wrześniu firma CityFit, która w Zenicie w tym roku otworzy centrum fitness, złożyła w wydziale budownictwa UM Katowice wniosek o zgodę na umieszczenie reklamy na budynku. Chodziło o powieszenie „płachty” o dużej powierzchni na odstającym nieco od reszty fragmencie DH Zenit. Urząd odmówił, a dodatkowo nałożył na firmę obowiązek uzyskania pozwolenia na powieszenie nośnika. Urzędnicy wykorzystali fakt, że reklama wisiałaby niejako nad przestrzenią należącą do miasta. Na to nie zgodził się Miejski Zarząd Ulic i Mostów. Dlaczego więc kolorowa reklama wisi na Zenicie? – Pomimo sprzeciwu, elementy mocujące oraz sama reklama bez uzyskania pozwolenia zostały zamontowane. Sprawa została już zgłoszona do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego – mówi Maciej Stachura, rzecznik prasowy UM Katowice.

Co na to Społem? Dyrektor odpowiedzialny za dzierżawę powierzchni był nieuchwytny. W sekretariacie spółdzielni usłyszałem tylko, że był dziś m.in. w inspektoracie nadzoru budowlanego.


Tagi:

Komentarze

  1. Maz 28 listopada, 2017 at 10:59 pm - Reply

    Mandat sie nalezy to nie beda zasmiecac reklamami miasta! co z reszta centrum…reklam jest tyle ze oczoplasu mozna dostac!!! TRAGEDIA !!

  2. Bart 1 lutego, 2016 at 10:22 pm - Reply

    Nazywasz to: „odstający nieco od reszty fragment DH Zenit”. A może to po prostu wykusz?

Dodaj komentarz

*
*