Reklama

Brązowa woda w kranach mieszkańców Bogucic

Zdjęcia: screeny Facebook/Forum Bogucic.

G. Ż.
Od kilku dni mieszkańcy kilku budynków przy ul. Modrzewiowej w Bogucicach skarżą się na brudną wodę, która leci z ich kranów. Jak się okazuje, to efekt awarii, do której doszło już prawie tydzień temu. Katowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa problem zna i przekonuje, że się nim zajmuje.

Na grupie mieszkańców Bogucic na Facebooku pojawiły się filmy i zdjęcia pokazujące, że z kranów leci bardzo brudna, brązowa woda. Jak piszą mieszkańcy, tak jest już od kilku dni.

Blokami przy ul. Modrzewiowej zarządza Katowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa. Jak powiedziała nam Anna Duch, rzeczniczka prasowa KSM, cała sytuacja to efekt awarii po stronie Tauronu Ciepło, który dostarcza ciepłą wodę do budynków. – Źródłem tego zanieczyszczenia jest jakaś zawiesina, która dostała się do układu. Stało się to najprawdopodobniej 28 maja, kiedy Tauron Ciepło usuwał awarię. Wymieniana była wtedy pompa i nastąpiło wstrzymanie dostaw wody. Kiedy dostawy zostały uruchomione, zanieczyszczenie popłynęło do budynków.

Jak dodaje Anna Duch, jedynym sposobem na usunięcie zanieczyszczenia jest wypłukanie instalacji ciepłej wody. – Nasze służby zajęły się tym już w piątek. Po raz kolejny płukanie odbywało się w niedzielę. Co ważne, mieszkańcy w swoich domach tez muszą trochę tej wody spuścić, żeby sytuacja szybciej wróciła do normy.

Trudno powiedzieć ile jeszcze potrwa usuwanie awarii, ale jak usłyszeliśmy w KSM, ma to nastąpić szybko.

Brązowa woda nie jest groźna dla zdrowia, natomiast oczywiście, nie powinno się jej spożywać.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*