Reklama

Bocheńskiego i Chorzowska zamknięte. Z powodu meczu Ruch-Legia będą duże utrudnienia

fot KMP Chorzów.

Redakcja
Ruch Chorzów po raz pierwszy zagra na Stadionie Śląskim z udziałem kibiców gości. Na meczu z Legią Warszawa spodziewany jest rekord frekwencji. Utrudnienia na drogach rozpoczną się kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem.

Do tej pory Ruch na Stadionie Śląskim rozgrywał mecze tylko przed swoją widownią. Sektor dla gości przygotowany na rundę wiosenną zapełni się po raz pierwszy w piątek, 9 lutego. Ruch Chorzów zmierzy się z Legią Warszawa, a na trybunach pojawią się kibice gości. Jak poinformował wczoraj Ruch, liczba sprzedanych biletów przekroczyła już 30 tys., a przyjezdnych ma być około ponad 4 tys. To oznacza, że prawdopodobnie na Stadionie Śląskim padnie w piątek rekord frekwencji. Dlatego w zabezpieczenie meczu będzie zaangażowany cały śląski garnizon. Tym bardziej, że wśród kibiców będą też sympatycy innych klubów, Wisły Kraków i Widzewa Łódź, którzy mają tzw. sztamę z Ruchem, ale z Legią już nie.

UTRUDNIENIA W KATOWICACH

W związku z tym, że kilka tysięcy kibiców przyjedzie do Chorzowa, policja wprowadzi ograniczenia na drogach. Prawdopodobnie największa grupa dotrze do Katowic-Załęża pociągami i stąd będzie eskortowana przez policjantów na Stadion Śląski. Utrudnienia w ruchu wystąpią w Katowicach i Chorzowie między godzinami 16.00 a 20.00.

Żeby bezpiecznie przeprowadzić tłum przez ulice miasta, konieczne będzie czasowe zamknięcie ul. Bocheńskiego (od zjazdów z autostrady A4), skrzyżowania ulic Gliwickiej, Bocheńskiego i Brackiej oraz skrzyżowania ulic Chorzowskiej, Złotej i Brackiej, a także samej ul. Chorzowskiej oraz ul. Złotej. Wystąpią czasowe utrudnienia przy wjeździe i wyjeździe z osiedla Tysiąclecia od strony ul. Wojska Polskiego w Chorzowie. Poza tym od godzin popołudniowych zamknięte zostaną wjazdy na os. Tysiąclecia z ul. Chorzowskiej. W celu przypilnowania zakazu, na skrzyżowaniach staną posterunki policji i straży miejskiej. Niewykluczone, że w przypadku bardzo wzmożonego ruchu pieszych ul. Chorzowska zostanie zamknięta na odcinku od wejścia głównego do Parku Śląskiego do skrzyżowania ulic Katowickiej i Parkowej w Chorzowie. Dojazd na os Tysiąclecia będzie możliwy wyłącznie od strony DTŚ-ki. Dlatego mogą tworzyć się zatory. Zwłaszcza, że jeden z wiaduktów łączących Załęże z osiedlem, w ciągu ul. Jana Pawła II, jest w trakcie remontu.

UTRUDNIENIA W CHORZOWIE

W Chorzowie kierowcy również muszą przygotować się na stanie w korkach. Może wystąpić czasowe zamknięcie zjazdu z DTŚ od strony Chorzowa, a ruch kierowany będzie na estakadę w kierunku centrum Katowic. Wystąpią czasowe wstrzymania ruchu na ulicach w rejonie dworca kolejowego Chorzów Batory. Utrudnienia są spodziewane na ulicach: Armii Krajowej, Wita Stwosza, Racławickiej, Górniczej, Wojska Polskiego, Katowickiej.
W rejonie ulicy Parkowej, na odcinku od ronda przy centrum handlowym AKS do skrzyżowania z ul. Kościuszki , wprowadzony zostanie jednokierunkowy ruch pojazdów w kierunku ul.  Kościuszki. Na tym odcinku drogi nie będzie można parkować pojazdów, a zmiana będzie obowiązywała od godziny 17.00 do czasu zakończenia meczu. Ponadto w okolicy Rynku oraz ulic Kościuszki i Parkowej wystąpią utrudnienia wynikające ze wstrzymania ruchu.
Jak informuje policja, w zależności od natężenia ruchu pieszych, może zapaść decyzja o całkowitym zamknięciu ul. Katowickiej w Chorzowie na odcinku od ul. Gałeczki do ul. Parkowej.

UTRUDNIENIA W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Utrudnienia odczują tez pasażerowie komunikacji miejskiej. ZTM wprowadził zmiany w rozkładach jazdy kilkunastu linii autobusowych i tramwajowych. W godz. 16.00 – 19.00 nie będą kursowały tramwaje nr 0 i 41. Trasy linii nr 6, 7, 13, 25 zostaną zmienione. W godz. 15.00 – 21.30 autobusy linii 7, 23, 109, 673, 674 i M24 nie będą obsługiwały przystanku Dąb Kościół 01 i wjadą na os. Tysiąclecia od strony DTŚ. Ponadto inne linie autobusowe nie obsłużą kilkudziesięciu przystanków. Szczegółowe trasy i rozkłady jazdy na 9 lutego są dostępne TUTAJ.

Mecz Ruch Chorzów-Legia Warszawa na Stadionie Śląskim rozpocznie się w piątek 9 lutego o godz. 20.30.


Tagi:

Komentarze

 1. Kierowca autobusu 9 lutego, 2024 at 12:33 pm - Reply

  czy tych ludzi pogielo? zamknąć ulice w Katowicach bo mecz w Chorzowie? dziady z warszawy przyjeżdża i ludzie wracający z pracy muszą stać w korkach jeździć objazdami bo mecz ważniejszy ?

 2. HahaHihi 8 lutego, 2024 at 6:01 pm - Reply

  Piłeczka jest najważniejsza! Co tam jakieś powroty z pracy!
  Na szczęście po zakończeniu nadchodzącej rundy Ruch już nie będzie potrzebował Stadionu Śląskiego 🙂

 3. gleb 8 lutego, 2024 at 5:45 pm - Reply

  Kibole to klasa uprzywilejowana, a wracający po 16 do domu to plebs. Rozumiem, że na skutek wyłączonych ulic zadziała na korkujących się trasach ITS i odpowiednio poprowadzi potoki komunikacyjne. I to ma być światowa metropolia, hehe.

 4. Mike 8 lutego, 2024 at 2:24 pm - Reply

  Co to ma być? Urząd Miasta już w ogóle odleciał? Mecz jest w Chorzowie i gra chorzowski klub, to z jakiej paki ma być blokowane cokolwiek w Katowicach? Niech kibole spacerują przez Chorzów.

 5. Poldi 8 lutego, 2024 at 1:47 pm - Reply

  a krupskimłyn na to pozwala

 6. Gustav 8 lutego, 2024 at 1:46 pm - Reply

  chołota na nowym stadionie

 7. Wesoły brumbrumek 8 lutego, 2024 at 1:21 pm - Reply

  Najbardziej ucieszą się pasażerowie tramwajów, którzy “zaufali” i kupili sobie bilety miesięczne / kwartalne / półroczne, wracający z roboty w piątek między 16 a 19 🙂

  • HahaHihi 8 lutego, 2024 at 5:56 pm Reply

   Spece od miejskiego transportu na pewno dogłębnie przeanalizowali temat i wyszło im, że z tramwajów od godziny 16 nikt już nie korzysta.
   Tak było! Sam widziałem! 😀

   • DD 9 lutego, 2024 at 8:54 pm Reply

    Jedynie słuszni obywatele jeżdżą przecież pedaluksami

 8. Poldi 8 lutego, 2024 at 12:12 pm - Reply

  milicja jest w szoku nie wie co robić.

Dodaj komentarz

*
*