Reklama

Bilety na Fest Festival nie są tak całkiem bezużyteczne, jeśli ktoś lubi karuzele i górskie kolejki

G. Ż.
Na odwołaniu i upadku Fest Festiwalu różne firmy i instytucje próbują się wypromować. Jedne mniej udanie, inne bardziej. Największy konkret zaproponowała Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko.

Kiedy okazało się, że Fest Festival się nie odbędzie, do pracy ruszyli spece od promocji i marketingu różnych firm i instytucji. Tego typu wydarzenia, o których mówi cała Polska, i które dotyczą dużej liczby ludzi, to okazja, żeby się do nich “podczepić” i zaistnieć, ale w specyficzny sposób. To tzw. real time marketing (w wolnym tłumaczeniu: marketing w czasie rzeczywistym). Chodzi w nim o to, żeby w swoich działaniach marketingowych nawiązywać do głośnych medialnie i internetowo wydarzeń. Właśnie takich, jak upadek Fest Festivalu.

Tym razem było podobnie, a kluczowe znaczenie miało użycie słowa fest, które po śląsku oznacza dużo, mocno, bardzo. Jeden z dilerów samochodowych połączył na swojej grafice fest i festiwal, pisząc:

Festiwal dobrych ofert?
My niczego nie odwołamy
Zapraszamy na FEST okazje na nowe Renault

Podobnym tropem postanowiła pójść osoba, wrzucająca post na oficjalnego Facebooka miasta Katowice.

Słyszeliśmy, że niektóre osoby mające niebawem w planach odwiedzić okolice Katowic mogą mieć więcej wolnego czasu, niż pierwotnie zakładały. Dlatego fest Was zapraszamy do lepszego poznawania Kato. Przedstawiamy 5 naszych sugestii:

Nie wszyscy ograniczyli się tylko do żartowania z niepowodzenia Festa. Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko postanowiła na całej sytuacji zarobić. Wszyscy, którzy mieli bilety jednodniowe na festiwal, będą mogli kupić bilet wstępu do Legendii 50% taniej.

Planowaliście wizytę na #festfestival, ale nagle Wasze plany musiały ulec zmianie? Mamy wspaniałą alternatywę! Wpadajcie do Legendii! Specjalnie dla Was przygotowaliśmy FEST promocję – bilety wstępu w dniach 9-15 sierpnia zgarniecie za 50% na podstawie „byłego” biletu wstępu na #festfestival. Czeka na Was super zabawa w największym tematycznym parku rozrywki w Polsce!

Zasady promocji są dosyć proste. W dniach 9-15 sierpnia, kupując bilet do Legendii w kasie, trzeba pokazać bilet na Fest Festival (zniżka dotyczy biletów jednodniowych indywidualnych, normalnych i ulgowych). Jeden bilet na festiwal, to zniżka na jeden bilet do wesołego miasteczka.

Czy ktoś jeszcze pójdzie tym tropem i zaproponuje coś niedoszłym festiwalowiczom? Raczej nie, bo jak sama nazwa wskazuje, marketing w czasie rzeczywistym robi się w czasie rzeczywistym, a od decyzji o odwołaniu Fest Festivalu mija już druga doba.


Tagi:

Komentarze

 1. Czytelnik 6 sierpnia, 2023 at 2:21 pm - Reply

  Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko: Powierzchnia 26 ha, Kolejki górskie: 4. Właściciel Tatry Mountain Resorts (słowacki operator usług turystycznych).

  Energylandia: Powierzchnia 70 ha, Kolejki górskie 17. Właściciel Marek Goczał.

  A zatem w tekście wyżej cytowane słowa Legendi “Czeka na Was super zabawa w największym tematycznym parku rozrywki w Polsce!” nie są prawdziwe.

  • amarantowe 7 sierpnia, 2023 at 3:16 pm Reply

   Są prawdziwe, kluczowe jest użycie słowa “tematyczny”.

Dodaj komentarz

*
*