Reklama

W budynku parafii w Nikiszowcu miasto wyremontuje toaletę. Przy okazji odtworzy też część ogrodzenia

Zdjęcie z materiałów przetargowych.

G. Ż.
Zakład Zieleni Miejskiej ogłosił przetarg na przebudowę toalety w budynku parafii św. Anny w Nikiszowcu. Prace mają też objąć dojście do obiektu i rozbiórkę części ogrodzenia.

Budowa toalety w budynku parafii w Nikiszowcu została zaplanowana w 2021 roku. Teraz wchodzi w fazę realizacji. ZZM szuka wykonawcy. Prace mają objąć całkowitą przebudowę istniejącej toalety, która zostanie przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przy okazji, miasto zobowiązało się też do rozbiórki i odbudowy części parafialnego ogrodzenia, które grozi zawaleniem. Z projektu wynika, że trzeba rozebrać i odtworzyć okoł0 17 metrów muru dzielącego plac publiczny (od strony pl. Wyzwolenia) i teren domu parafialnego. Jeśli będzie to możliwe, cegła z rozburzonego muru zostanie ponownie wykorzystana. Jeśli nie, fragment ogrodzenia powstanie z cegły klinkierowej pełnej, która będzie kolorystycznie dopasowana do pozostałej części ogrodzenia.

Dojście do toalety od strony placu Wyzwolenia ma zostać wykonane z kostki granitowej cięto-łupanej, a od strony domu parafialnego z kostki bezfazowej, prostokątnej szarej.

Z naszych informacji wynika, że toaleta ma być ogólnodostępna, ale warunki korzystania z niej nie zostały jeszcze ustalone.

Ofert w przetargu wykonawcy mogą składać do 19 września.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*