Reklama

Będą duże inwestycje sportowe w Katowicach. Miasto dostanie 28,5 mln zł dofinansowania

Tak ma wyglądać nowy kompleks AWF-u.

Ł. K.
Dwa nowe obiekty powstaną w  Katowicach. Miasto dostanie od ministerstwa sportu i turystyki 28,5 mln zł na  budowę hali i lodowiska. Dzięki inwestycjom w Katowicach ma się rozwijać lekkoatletyka i hokej.

Dzisiaj minister sportu i turystyki, Witold Bańka, poinformował o dofinansowaniu dwóch inwestycji sportowych w Katowicach. Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę nowych obiektów. – Jestem przekonany, że nowy, kompleksowo wyposażony obiekt przy AWF Katowice stanie się doskonałą bazą szkoleniową dla młodych lekkoatletów oraz miejscem organizacji ważnych wydarzeń sportowych, a rozbudowa Jantor II znacząco przyczyni się do jeszcze większego rozwoju hokeja w Katowicach – mówił minister.

Witold Bańka, Adam Zając i Waldemar Bojarun.

O budowie nowego stadionu i hali AWF-u wiadomo już od dłuższego czasu. Ponad rok temu miasto przekazało uczelni teren pod inwestycję. Teraz projekt doczekał się dofinansowania z ministerstwa. Zgodnie z założeniami w hali znajdzie się 8-torowa bieżnia o długości 200 m. Poza biegami będzie tam można trenować i przeprowadzać zawody w skoku w dal, trójskoku i skoku o tyczce. Powstanie tam również strzelnica sportowa. Hala będzie miała ok. 3 tys. m kw. powierzchni. Obiekt powstanie przy skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Zgrzebnioka, w miejscu starego stadionu Gwardii. – AWF Katowice kilkanaście lat temu bardzo mocno postawiła na sport czego wymierne efekty widać po liczbie reprezentantów z naszej uczelni na letnich i zimowych igrzyskach olimpijskich. Mając halę lekkoatletyczną i stadion chcemy w krótkim czasie stać się dominującym w kraju ośrodkiem szkoleniowym dla lekkoatletów – wyjaśnia prof. dr hab. Adam Zając, rektor AWF Katowice. Obok ma stanąć stadion. Jednak na razie AWF otrzyma pieniądze jedynie na realizację pierwszego etapu, czyli budowę hali. Stadion został wpisany do planu wieloletniego MSiT.  Kosztu budowy hali wynosi nieco ponad 50 mln zł, z czego 25 mln zł stanowi dofinansowanie.

PRZECZYTAJ TEŻ: Miasto przekazuje AWF teren pod nowy stadion. Akademia chce też zachować obecny

Kolejna inwestycja w Katowicach, która otrzymała wsparcie ministerstwa to rozbudowa kompleksu Jantor. Chodzi o rozbudowę obiektu Jantor II. W obiekcie powstanie lodowisko z instalacją mrożeniową, salą gimnastyczną i zapleczem. Pomiędzy budynkami Jantor I i Jantor II powstanie łącznik. Z nowego lodowiska będą korzystali hokeiści Naprzód Janów, a w trakcie tegorocznego szczytu klimatycznego również GKS-u Katowice. Koszt rozbudowy obiektu wynosi 8 mln zł. Ministerstwo na ten cel przeznaczy 3,5 mln zł. Na razie nie wiadomo kiedy dokładnie rozpoczną się obie inwestycje.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*