Reklama

Miasto przekazuje AWF teren pod nowy stadion. Akademia chce też zachować obecny

Szymon Kosek
Działka pod budowę nowego stadionu AWF-u zostanie przekazana uczelni w najbliższych dniach. Do końca roku ma powstać projekt obiektu. Akademia chce zachować teren, na którym teraz znajduje się jej stadion.

Prezydent Marcin Krupa wydał już zarządzenie o przekazaniu nieruchomości na rzecz akademii. Miasto i AWF muszą jeszcze tylko podpisać umowę o darowiźnie. Na terenie dawnego stadionu Gwardii w pobliżu skrzyżowaniea ulic Kościuszki i Zgrzebnioka wybudowana zostanie hala i stadion lekkoatletyczny.

Na wybudowanie hali i stadionu uczelnia będzie miała 10 lat. Koszt inwestycji to ok. 65 mln złotych, z czego 70% ma pokryć Ministerstwo Sportu i Turystyki. Od tego, czy uda się zdobyć pozostałe 30%, zależą losy obecnego stadionu. Akademia chciałaby zachować teren, na którym się znajduje. – Najpierw musimy zbudować nowy stadion. Jeżeli zgromadzimy resztę potrzebnych na niego pieniędzy, to w miejscu obecnego stadionu postawimy coś innego. Nie chcielibyśmy pozbywać się tej działki, zwłaszcza, że jeżeli chodzi o tereny, to jesteśmy najmniejszym AWF-em w Polsce. Może się jednak zdarzyć tak, że będziemy musieli sprzedać tę działkę i dołożyć do tamtej inwestycji – mówi Krzysztof Nowak, dyrektor biura rektora katowickiej AWF.

Umowa o przekazaniu darowizny zostanie podpisana w najbliższych dniach, trwają ostateczne konsultacje z prawnikami. Projekt obiektu ma powstać do końca tego roku. Jego budowa będzie realizowana dwuetapowo. Najpierw wybudowana zostanie 200-metrowa hala, a dopiero później pełnowymiarowy stadion lekkoatletyczny.


Tagi:

Komentarze

  1. Roma 26 kwietnia, 2017 at 11:58 am - Reply

    A co z basenem , który w kampanii wyborczej obiecał nam p. Krupa? Lokalizacja jednego z nich to przecież teren po byłym stadionie Gwardii ??? Katowice są jedynym miastem w regionie, które nie ma ogólnodostępnej miejskiej pływalni…
    Obietnice, obietnice i mieszkańcy znów oszukani… Przykre, ale do przewidzenia. Miało być pięknie i normalnie a wyszło jak zwykle…

    • Grzegorz Żądło 26 kwietnia, 2017 at 1:05 pm Reply

      Basen powstanie naprzeciwko. Nic się w tej sprawie nie zmieniło. Jest już wybrany projekt oraz przetarg na wykonawcę prac.

Dodaj komentarz

*
*