Reklama

Autostrada A4 jest zablokowana. Zderzyły się 3 ciężarówki

Redakcja
Duże utrudnienia na autostradzie A4. Zderzyły się tam trzy ciężarówki i jeden samochód osobowy. Ruch na węźle Sośnica jest zablokowany. Policja wyznaczyła objazdy.

Wypadek na autostradzie A4 w Gliwicach. Około godziny 11.20 na węźle Sośnica zderzyły się trzy samochody ciężarowe i jeden samochód osobowy. Do zderzenia doszło na jezdni w kierunku Wrocławia. Jeden z kierowców został zakleszczony w kabinie i strażacy musieli go uwolnić. Do poszkodowanego lądował helikopter LPR, który zabrał go do szpitala. Dlatego trzeba było zamknąć ruch również w kierunku Katowic. Droga w kierunku Wrocławia jest zablokowana. Wyznaczono objazdy poprzez zjazd z autostrady A4 na autostradę A1, a następnie powrót na A4.

AKTUALIZACJA – godz. 16.00

Tuż przed 16.00, po ponad 4 godzinach pracy służb, ruch na jezdni w kierunku Wrocławia został wznowiony. Jak ustalili policjanci, najprawdopodobniej sprawca wypadku to ranny kierowca samochodu ciężarowego. Miał on nie zachować odpowiedniej ostrożności i najechać na tył jadącej przed nim ciężarówki, a ta uderzyła w kolejną. Uszkodzone elementy pojazdów uderzyły też w samochód osobowy. Poza kierowcą ciężarówki w wypadku na autostradzie A4 w Gliwicach nikt nie ucierpiał.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*