Sędzia Sądu Apelacyjnego w Katowicach prowadził samochód pod wpływem alkoholu i spowodował kolizję w Tychach. Dzisiaj Prokuratura Okręgowa wszczęła śledztwo w tej sprawie.
Do groźnej kolizji doszło w poniedziałek po południu w Tychach. Jak informował portal 112Tychy - Tyskie Służby Ratownicze, 2 lutego na ul. Harcerskiej, obok ronda Sublańskiego, pojazd marki Mitsubishi Outlander wypadł z drogi. Samochód przejechał przez ciąg pieszo-rowerowy, staranował żywopłot i zatrzymał się na drzewie. Jak przekazuje policja, o wszystkim poinformował służby świadek. Kierujący pojazdem po kolizji nie wyszedł z auta. Jak szybko ustalił reporter RMF FM, za kierownicą siedział 63-letni sędzia Sądu Apelacyjnego w Katowicach. Podczas badania alkomatem okazało się, że ma prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Dzisiaj Prokuratura Okręgowa w Katowicach wszczęła śledztwo w tej sprawie. - Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku. W toku dotychczasowych czynności od zatrzymanego pobrano próbki krwi, zlecono niezbędne badania laboratoryjne, zabezpieczono monitoring oraz przesłuchano świadków - informuje w komunikacie Aleksander Duda, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Katowicach.
Jak przekazał prokurator, śledztwo w sprawie prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości przez sędziego zostanie przekazane do dalszego prowadzenia Wydziałowi Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej po skompletowaniu wszystkich materiałów.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Są ludzie, którym wódka nie służy...
a komukolwiek służy? xD
Sędzia z nadzwyczajnej kasty ... dostanie odszkodowanie bo to nie byla nietrzeźwości tylko POmroczność szkodliwego dla zdrowia ekologiczny dym metylowy z pobliskiego browaru.
Pewnie zaskarzy miasto ze drzewo specjalnie zasadzili w tym miejscu. Komunista!
Są ludzie, którym wódka nie służy...
a komukolwiek służy? xD
Sędzia z nadzwyczajnej kasty ... dostanie odszkodowanie bo to nie byla nietrzeźwości tylko POmroczność szkodliwego dla zdrowia ekologiczny dym metylowy z pobliskiego browaru.