Reklama

Alarm bombowy w Katowicach. Długie korki w centrum miasta [ZDJĘCIA]

Ł. K.
Trwa akcja służb w ścisłym centrum Katowic. Znaleziony został podejrzany bagaż. Policja zablokowała odcinek al. Korfantego. Tworzą się długie korki i nie kursują tramwaje.

Policja zablokowała drogę, a na miejscu są już policyjni pirotechnicy. W okolicy budynku przy al. Korfantego 36 został znaleziony podejrzany bagaż. Teraz służby muszą sprawdzić czy nie ma w nim materiałów wybuchowych. Zgłoszenie dotarło do policji około godziny 13.40. Konieczne było zamknięcie al. Korfantego na odcinku od skrzyżowania z ulicami Olimpijską i Morcinka. Kierowcy jadący od strony Pętli Słonecznej w kierunku ronda im. gen. J. Ziętka muszą skręcić w jedną lub drugą ulicę. Ruch w przeciwnym kierunku również jest zablokowany. Z tego powodu tworzą się długie korki na al. Korfantego, okolicznych ulicach i w rejonie ronda.

Nie kursują w tym miejscu również tramwaje. Te jadące od strony Brynowa, dojeżdżają tylko do Rynku i skręcają w ul. Warszawską lub 3 Maja. Tramwaje jadące od strony Siemianowic Śląskich, zawracają na Pętli Słonecznej. Na razie nie wiadomo jak długo potrwa akcja. Na miejsce przyjechali już pracownicy pogotowia gazowego i policyjni antyterroryści. W blokach nie zarządzono ewakuacji, ale pracownicy sklepów musieli opuścić pawilony.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*