Reklama

Strajk kobiet na katowickim Rynku

Tak było podczas zeszłorocznego strajku, 8 marca 2017 roku.

Redakcja
Kobiety będą przypominać o swoich prawach i przemocy domowej. Z okazji Dnia Kobiet odbędzie się manifestacja na katowickim Rynku. W trakcie wydarzenia powstanie lista życzeń do władz państwowych i samorządowych.

Co roku kobiety wychodzą 8 marca na ulice na całym świecie. Również w Polsce odbywają się manifestacje z okazji Dnia Kobiet. W woj. śląskim spotkania zaplanowano w Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu, Siemianowicach Śląskich, Chorzowie i Gliwicach. W czwartek kobiety pojawią się też na katowickim Rynku. Będą miały ze sobą „Statuę Wolności Polskich Kobiet”. Celem happeningu jest przypomnienie o prawach i najważniejszych postulatach kobiet. Nowe postulaty będą zbierane na specjalnym zwoju. Każda kobieta będzie mogła zapisać swoje życzenie do władz zarówno samorządowych, jak i państwowych. Później ta lista ma trafić do polityków. Strajk kobiet na katowickim Rynku rozpocznie się ok godz. 17 i potrwa mniej więcej godzinę.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij