Reklama

Choinka na Rynku zaświecona. Prezydent grał na harmonijce i rozdawał prezenty

Ł. K.
Świąteczna iluminacja w centrum Katowic została uruchomiona. Światełka na choince w sercu świątecznego jarmarku zapalił prezydent Marcin Krupa. Zaśpiewał z dziećmi i zagrał na harmonijce. Na koniec dzieci dostały prezenty, a dla wszystkich był piernik.

Dzisiaj na katowickim Rynku zaświeciły się wszystkie świąteczne ozdoby. Najważniejszym punktem programu było zapalenie oświetlenia na choince, która stoi obok stoisk Jarmarku Bożonarodzeniowego. Prezydent Marcin Krupa złożył mieszkańcom życzenia i podziękował za choinkę Romanowi Kupce, który podarował drzewo miastu. Obok stanęła też szopka. To nie jedyna choinka na Rynku. Obok sztucznej Rawy stoją cztery kolejne, nieco mniejsze, drzewa. Wewnątrz sztucznego koryta rzeki zamontowano świetlną falę, taką samą, jak w ubiegłym roku. Na szczycie instalacji pojawiły się tym razem dwie figury reniferów. W trakcie wydarzenia na Rynku zaśpiewali harcerze i dzieci, a prezydent zagrał na harmonijce ustnej.

ZOBACZ FILM

Na zakończenie wystąpił brass band z Akademii Muzycznej. Dzieci dostały prezenty i cukierki. Każdy chętny mógł też poczęstować się piernikiem.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*