Reklama

Pożar w Szopienicach. Zagrożenie jest duże

Ł. K.
Pali się budynek w Szopienicach. Ogień szybko się rozprzestrzenia. Obok jest składowisko kanistrów. Na razie nie wiadomo, co się w nich znajduje.

Duży pożar w Szopienicach przy ul. Woźniaka. Pali się budynek i jego otoczenie. Pożar wybuchł chwilę po godz. 13. Na miejscu jest już ok. 20 zastępów straży pożarnej, a kolejne wozy dojeżdżają. Budynek to pustostan. Jak mówi kpt. Adam Kryla, rzecznik prasowy katowickiej komendy PSP, sytuacja jest dynamiczna. – W budynku mogą się znajdować materiały łatwopalne. Rozprzestrzenianie się pożaru jest bardzo duże – informuje kpt. Kryla. Pali się nie tylko budynek, ale również trawy. Strażacy gaszą ręcznie teren w odległości kilkudziesięciu metrów od miejsca pożaru. Tuż przy budynku znajdują się zbiorniki z cieczą. Na razie strażacy nie wiedzą, co jest w środku. Nie wiadomo też czy zostaną pobrane próbki cieczy. Nad ustaleniem właściciela nieruchomości pracuje policja i straż miejska. Na ul. Woźniaka przyszło bardzo dużo gapiów. Wjazd od strony ul. Lwowskiej jest zablokowany przez policję.

Podziel się informacją:


Tagi:

Komentarze

  1. […] PRZECZYTAJ TEŻ: Pożar w Szopienicach. Zagrożenie jest duże […]

Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij