Reklama

Powstanie podstrefa płatnego parkowania w Katowicach

Ł. K.
Miasto szykuje zmiany w strefie płatnego parkowania. Na dwóch ulicach blisko centrum Katowic miejsc postojowych przybędzie, ale kierowcy będą musieli za nie zapłacić. To będzie pierwsza podstrefa płatnego parkowania w mieście. W przyszłości może być ich więcej.

Trwa budowa parkingu przy ul. Ceglanej. Prace ruszyły pod koniec lutego. Zgodnie z planem, ma być tu więcej miejsc parkingowych, a te istniejące zostaną uporządkowane. Łącznie ma się tu pomieścić ok. 100 samochodów więcej niż dotychczas (przed przebudową było ich 118). Zmieni się też układ parkingów, bo samochody będą parkowały prostopadle. Poza tym projekt obejmuje zagospodarowanie przestrzeni pomiędzy parkingami. Pojawi się zieleń, ławki i kosze na śmieci. Zwiększenie liczby miejsc na ul. Ceglanej to nie jedyna zmiana. Chociaż do zakończenia robót zostało jeszcze sporo czasu, to miasto przygotowuje się już do wprowadzenia w tym miejscu strefy płatnego parkowania. – Niestety, coś w zamian. Chcąc wymusić rotację, chcąc umożliwić korzystanie z tego tym, którzy naprawdę tego potrzebują – trzeba tam wprowadzić opłaty i taką decyzję prezydent miasta podjął – mówi Bogumił Sobula, wiceprezydent Katowic.

PRZECZYTAJ TEŻ: Więcej miejsc parkingowych powstanie blisko centrum Katowic

To byłaby pierwsza „wyspowa” strefa płatnego parkowania, czyli oddalona od tej wyznaczonej w obrębie ścisłego centrum miasta. Na poniedziałkowym posiedzeniu komisji transportu rady miasta wiceprezydent przedstawił plan zmiany radnym. Zgodnie z zapowiedziami, jeszcze w tym roku na ul. Ceglanej i ul. Wita Stwosza zostaną wprowadzone opłaty. Strefa zostanie uruchomiona po oddaniu do użytku nowych parkingów. Ceny za parkowanie mają być takie same jak na terenie strefy, a płacić będzie można w parkomatach.

PRZECZYTAJ TEŻ: Trwa przebudowa ul. Ceglanej. Będzie dwa razy więcej miejsc parkingowych

Podstrefa „Ceglana-Wita Stwosza” ma być też pewnego rodzaju pilotażem. Jeśli się sprawdzi, to urzędnicy rozważą wprowadzenie podobnych podstref w innych częściach Katowic. Na razie wiceprezydent nie chciał zdradzać, gdzie mogłyby powstać kolejne. Wiadomo już, że prace na ul. Ceglanej mają się zakończyć w lipcu. Równolegle prowadzone będą prace na ul. Wita Stwosza. Te powinny się rozpocząć do końca kwietnia. Całość ma kosztować ok. 4,1 mln zł brutto.

Podziel się informacją:


Komentarze

  1. Pacjent Kwiecień 12, 2018 at 6:36 am - Odpowiedz

    Skok na kasę i tyle.
    Jak parking ma wymusić rotację skoro wizytą w szpitalu okulistyki trwa pół dnia. Tym bliżej końca pracy przychodzi to parking coraz bardziej pusty się robi jak pacjentów ubywa.

  2. Łukasz Kwiecień 11, 2018 at 8:19 pm - Odpowiedz

    Szpital, rehabilitacja i siłownia….

Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij