Reklama

Koleje Śląskie pojadą bezpłatnie nie tylko w dni smogowe

Ł. K.
Specjalna oferta Kolei Śląskich będzie działała tak samo jak w dni, gdy powietrze w regionie jest zanieczyszczone. Przewoźnik chce udowodnić, że dba o ekologię na co dzień.

Do tej pory od początku roku Koleje Śląskie przewiozły kierowców za darmo 8 razy. Gdy powietrze było bardzo zanieczyszczone, zapadała decyzja o tzw. dniu smogowym. Z bezpłatnych przejazdów skorzystało ponad 15,5 tys. kierowców  i ich osób towarzyszących. Teraz okazja do zamiany samochodu na pociąg będzie częściej. Nie tylko w dni smogowe. Koleje Śląskie uruchamiają akcję „Zielone Środy”. Pierwsza okazja do skorzystania z nowej oferty przewoźnika w pierwszy dzień wiosny, czyli środę 21 marca. Natomiast kolejne bezpłatne przejazdy będą możliwe w każdą pierwszą środę miesiąca, niezależnie od stanu powietrza. Jednak zasady pozostają takie same jak w dni smogowe.

Podczas kontroli wystarczy zamiast biletu pokazać ważny dowód rejestracyjny. Każdy kierowca może zabrać w podróż jedną osobę towarzyszącą. Akcja będzie obowiązywała na całej sieci Kolei Śląskich, z wyjątkiem odcinka przygranicznego Chałupki-Bohumin, pociągów Ornak na odcinku Żywiec-Zakopane oraz kursów okazjonalnych.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij