Reklama

Katowice ogłoszą konkurs na projekt miejskiego stadionu

Wizualizacja stadionu GKS
Grzegorz Żądło
Będzie konkurs architektoniczny na projekt stadionu miejskiego w Katowicach. O takim sposobie wyboru koncepcji obiektu zdecydował prezydent Marcin Krupa. Na razie nie ma mowy o tym kiedy stadion miałby powstać, bo miasto nie zaplanowało pieniędzy na ten cel.

Prezydent zdecydował, że najlepszym rozwiązaniem będzie zwrócenie się o przeprowadzenie konkursu do katowickiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich. Zrobimy to bez zbędnej zwłoki – mówi Bogumił Sobula, wiceprezydent Katowic.

Wśród przyjętych kryteriów będą m.in. lokalizacja przy ul. Bukowej oraz pojemność, która wynieść ma 12 tysięcy miejsc siedzących. Jeśli zajdzie taka potrzeba (choć trudno to sobie wyobrazić), stadion będzie mógł być rozbudowany do 15 tysięcy miejsc.

W tegorocznym budżecie Katowic na projekt stadionu zostały zarezerwowane 2,309 mln zł. Z kolei w Wieloletniej Prognozie Finansowej wpisane są jeszcze 3 mln na stadion w przyszłym roku. I to koniec zaplanowanych wydatków. Oznacza to, że miasto nie ma pieniędzy na budowę. – Nie po to będziemy robić projekt, żeby potem go nie zrealizować. Jak się powiedziało „A”, trzeba też powiedzieć „B” – mówi jednak wiceprezydent Sobula. Dodaje, że cały czas trwa analiza i poszukiwanie finansowania budowy obiektu przy Bukowej. Jedną z możliwości ma być zabranie pieniędzy przeznaczonych na inne inwestycje, na które można będzie (ewentualnie) uzyskać dofinansowanie z innych źródeł. To jednak na razie tylko plany, bo konkretnych rozwiązań brak.

Na zdjęciu poprzedni projekt stadionu miejskiego, który nie zostanie zrealizowany.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij