Reklama

Dziś pierwszy spacer śladami Korfantego

Redakcja
Dzisiaj rusza seria spacerów historycznych w Katowicach. 20 kwietnia to data urodzin Wojciecha Korfantego. Spacery będą okazją do poznania postaci tego polityka. Wydarzenia upamiętnią setną rocznicę przemówienia Korfantego w Reichstagu, podczas którego przypomniał o polskości Górnego Śląska. Udział w spacerach jest darmowy.

Dzisiaj mija 145. rocznica urodzin Wojciecha Korfantego. Z tej okazji oraz w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbędzie się spacer. Będzie to pierwsze wydarzenie z serii spacerów historycznych, które zaplanowano na ten rok. Przewodnik oprowadzi uczestników śladami Wojciecha Korfantego. Podczas 2-godzinnego spaceru uczestnicy poznają kluczowe miejsca związane z działalnością Korfantego. Będzie można dowiedzieć się ciekawostek z życia przywódcy narodowego Górnego Śląska. Dzisiejszy spacer wyruszy z placu Sejmu Śląskiego (spod pomnika Wojciecha Korfantego) o godz. 17.00. Spacery poprowadzi historyk Michał Dzióbek. Udział  w wydarzeniu jest bezpłatny.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij