Reklama

Wojciech Korfanty jak żywy. Dziś przedstawienie na pl. Sejmu Śląskiego

Redakcja
W niedzielę na pl. Sejmu Śląskiego będzie się można przenieść prawie sto lat wstecz. Wszystko za sprawą przedstawienia pt. „Chwila wielka dla całego Śląska”. To inscenizacja na temat Wojciecha Korfantego.

Przedstawienie to część obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego. O godz. 12 na pl. Sejmu Śląskiego aktorzy odtworzą atmosferę sprzed 96 lat.

Ożywione rozmowy w kuluarach, kłótnie gazeciarzy, wielka polityka, plotki w gęstniejącym tłumie i wreszcie sama sesja, w której biorą udział przedstawiciele wszystkich najważniejszych opcji – to wszystko czeka nas podczas niezwykłego teatralnego spotkania z Wojciechem Korfantym” – zapowiadają organizatorzy.

Tekst przedstawienia napisał Józef Krzyk, wyreżyserował je Robert Talarczyk. W roli Wojciecha Korfantego wystąpi Dariusz Niebudek, a w role jego politycznych zwolenników i oponentów wcielą się artyści Teatru Śląskiego: Bogumiła Murzyńska, Wiesław Sławik, Andrzej Warcaba i Jerzy Kuczera, a także Adam Kopciuszewski i studenci Szkoły Aktorskiej TŚ: Justyna Dubiel, Gabriela Kosowska, Paulina Pietrek, Wojciech Wójcik, Nicoletta Dragon i Wiktoria Lisicka.

Po raz drugi przedstawienie zostanie wystawione 4 czerwca, o godz. 11. Wstęp jest wolny.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*