Reklama

Dzień Hutnika w Walcowni

Zwiedzanie Walcowni z przewodnikiem podczas INDUSTRIADY 2015. Fot. Tomasz Żak/biuro prasowe UMWŚ.

Ł. K.
Przewodnicy uruchomią maszyny i pokażą jak dawniej produkowano blachy. Poza tym odbędą się warsztaty z metaloplastyki, dzieci będą mogły zrobić sobie zdjęcie w stroju hutnika. Na koniec zaprezentowane zostaną kultowe motocykle marki Harley-Davidson. Tak Walcowania w Szopienicach będzie świętowała Dzień Hutnika.

Walcowania Cynku w Szopienicach działała przez mniej więcej 100 lat, do 2002 roku. Odkąd powstało tu muzeum, jest dostępna do zwiedzania codziennie. W czwartek Walcowania zaprasza na obchody zapomnianego już święta, czyli Dnia Hutnika. Po industrialnych przestrzeniach zabytkowego zakładu będą oprowadzać byli pracownicy. Uruchomią jedną z walcarek i pokażą jak dawniej wyglądał proces produkcyjny. Będzie można dowiedzieć się jak walcuje się i przycina blachę oraz do czego służy karuzela odlewnicza. Muzeum przygotowało też atrakcje dla dzieci. Będzie stoisko plastyczne, gra terenowa z puzzlami i stoisko, na którym można zrobić sobie zdjęcie w stroju hutnika. O 14 rozpoczną się również warsztaty metaloplastyki. Na te ostatnie obwiązywały zapisy, ale nadal są wolne miejsca. Na koniec, goście Walcowni, zobaczą wystawę motocykli marki Harley-Davidson. O kultowych maszynach opowie motocyklista Jerzy Pawlak. Bilety na wydarzenie w cenie normalnego zwiedzania, czyli 8 zł (ulgowy) i 10 zł (normalny). Zwiedzanie będzie odbywać się co godzinę od 14 do 20.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij