Reklama

Został wybrany najemca pawilonu na Rynku. To firma z Warszawy

Grzegorz Żądło
Firma, która prowadzi w Warszawie i w Gdańsku restauracje pod nazwa Aioli, wygrała przetarg na wynajem dwóch lokali gastronomicznych w pawilonie na Rynku.

Pod koniec sierpnia urząd miasta ogłosił przetarg na najem powierzchni w pawilonie na Rynku. Na parterze ma się mieścić kawiarnia, a na piętrze restauracja. Chętne firmy musiały zaproponować program kulturalny, który będzie realizowany w pawilonie. Stawka wyjściowa czynszu wynosiła 30 zł/m kw. Pisaliśmy, że tak skonstruowane kryteria przetargu nie pozwalają na obiektywną ocenę ofert. Mimo to, urząd miasta zdecydował się wyłonić zwycięzcę. Na razie nie wiadomo jakie kryteria okazały się kluczowe (czekamy na odpowiedź w tej sprawie). Wiadomo za to, że zwycięzca, firma prowadząca w Warszawie i Gdańsku restauracje pod marką Aioli, zaproponowała stawkę wyjściową czynszu, czyli 30 zł/ m kw. To Spółka Jawna M. Wachowicz i Wspólnicy. Najemca będzie musiał na własny koszt przeprowadzić adaptację pomieszczeń w pawilonie.

Czekamy na informację z urzędu miasta jaką ofertę kulturalną zaproponował zwycięzca przetargu. To samo pytanie zadaliśmy też właścicielom restauracji.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*