Reklama

Znana jest przyczyna pożaru biurowca w Katowicach

G. Ż.
Znana jest już przyczyna pożaru, do jakiego doszło w piątek wieczorem w biurowcu DL Invest Group przy ul. Wrocławskiej w Bogucicach. Straty nie są duże.

W piątek 20 około godz. 19 na dachu budowanego przy ul. Wrocławskiej biurowca DL Center Point pojawił się ogień. Na miejsce przyjechało kilka zastępów straży pożarnej. Strażacy szybko ugasili pożar. Ostatecznie zniszczeniu uległo 8 m kw. dachu. Jak podaje właściciel biurowca, przyczyną pożaru było zaprószenie ognia w pozostawionych na dachu materiałach budowlanych. Płomień przeniósł się bezpośrednio na papę pokrywającą dach. – Wszystko działo się już po tym, jak ekipa budowlana skończyła już pracę. Najprawdopodobniej w materiałach budowlanych pojawiła się iskra, która spowodowała pożar – mówi Joanna Knapik, PR manager w DL Invest Group.

W trakcie akcji gaśniczej częściowemu zalaniu uległy jedynie ciągi komunikacyjne na najwyższej kondygnacji. Zostały już osuszone, a od 23 marca w obiekcie trwają planowane prace wykończeniowe. Inwestor zapowiada zwiększenie częstotliwości obchodów całego obiektu przez pracowników ochrony, by zapobiec takim incydentom w przyszłości.

Zgodnie z planem, inwestor ma dostać pozwolenie na użytkowanie biurowca 7 kwietnia. Obiekt, w którym jest 17 222 metrów powierzchni użytkowej, jest już wynajęty niemal w całości. Wolne są jeszcze powierzchnie coworkingowe.

Największym najemcą biurowca jest Bank Gospodarstwa Krajowego. Dużą powierzchnię – 1000 m kw. – zajmie Travcorp Poland, firma z branży IT. Wśród najemców, które zajmą powierzchnie handlowe i usługowe są m.in. Rossmann, bistro Olimp, sklep Rybny Raj czy mniejsze kawiarnie i punkty usługowe.


Tagi:

Komentarze

  1. Jk 26 marca, 2020 at 11:25 am - Reply

    Karma wrocila za wyciete drzewa!!!

  2. Marian 24 marca, 2020 at 5:48 pm - Reply

    Co to za bzdury !! Z iskry papa nie zapali się. Z niedopałka też ciężko. Więc co bylo prawdziwą przyczyną ?

Dodaj komentarz

*
*