Reklama

Zmiany w urzędzie miasta. Nowy wydział i łączenie istniejących

Grzegorz Żądło
Wydział komunikacji społecznej oraz wydział budownictwa i planowania przestrzennego. To nowe twory w Urzędzie Miasta Katowice. Pierwszy z nich to zupełna nowość, z kolei drugi powstał przez połączenie dwóch odrębnych wydziałów.

Naczelnikiem wydziału budownictwa i planowania przestrzennego został Roman Olszewski, dotychczasowy szef wydziału budownictwa. Teresa Homan-Chanek, która kierowała pracami wydziału planowania przestrzennego jest teraz w urzędzie głównym specjalistą. Oficjalny powód utworzenia nowej struktury to „usprawnienie funkcjonowania procedur planowania przestrzennego„. – Działania te wcześniej wymagały ścisłej współpracy dwóch odrębnych wydziałów, a obecnie, co jest ułatwieniem, są koordynowane przez jednego naczelnika w ramach jednego wydziału – tłumaczy Maciej Stachura, rzecznik prasowy UM Katowice. On sam jest najpoważniejszym kandydatem do objęcia funkcji naczelnika nowo utworzonego wydziału komunikacji społecznej, który ma się zajmować tym czym do tej pory zajmowało się biuro prasowe. W poniedziałek został ogłoszony konkurs na stanowisko naczelnika, a sam wydział oficjalnie zacznie działać 1 września. – Nowy wydział będzie rozwinięciem działań realizowanych dziś przez Biuro Prasowe. Powstanie i rozwój mediów społecznościowych, a także zwiększenie ilości mediów elektronicznych wiążą się z koniecznością szybkiego i dobrego jakościowo komunikowania się urzędu miasta z mieszkańcami i dziennikarzami – tak Maciej Stachura tłumaczy decyzję o utworzeniu wydziału.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej nie będzie jednocześnie rzecznikiem prasowym urzędu. Kto nim zostanie, jeśli Stachura wygra konkurs na naczelnika, na razie nie wiadomo.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*