Reklama

Żłóbek w Panewnikach otwarty. Franciszkanie organizują zwiedzanie

Redakcja
Trzy świąteczne atrakcje w jednym miejscu można zobaczyć w katowickich Panewnikach. Jak co roku franciszkanie zapraszają do odwiedzania nie tylko żłóbka.

Jak co roku z okazji świąt Bożego Narodzenia w panewnickiej bazylice odsłonięto stajenkę. To jedna z największych takich atrakcji w okolicy, która przyciąga tłumy w okresie świątecznym. Zwłaszcza, że odwiedzając Panewniki, można zobaczyć aż trzy świąteczne atrakcje. Największa, czyli stajenka, znajduje się w ołtarzu głównym. Można ją oglądać w godzinach otwarcia kościoła św. Ludwika i Wniebowzięcia NMP.

W jakich godzinach czynna jest szopka w Panewnikach

Przy bazylice uruchomiono też ruchomy i żywy żłóbek. W tym pierwszym można zobaczyć figury świętych i ważnych postaci kościoła, które składają hołd dzieciątku, poruszając się wokół niego. Natomiast w żywym, znajdującym się w ogrodzie klasztornym, czekają prawdziwe zwierzęta. Jest kucyk i oślica, są alpaki, bażanty, kaczki, kury, gołębie i świnki wietnamskie. Obie te atrakcje będą dostępne do 9 stycznia w godzinach 9.00-19.00, a później od 10 stycznia do 2 lutego między 9.00 a 18.00 (do 19.00 w niedziele).

Franciszkanie zapraszają też na zwiedzanie z przewodnikiem wszystkich atrakcji. Oprowadzanie grup jest dostępne do 8 stycznia. Do wyboru są trzy trasy. Najkrótsza obejmuje wizytę w bazylice i ruchomym żłóbku (45 minut). Najdłuższa trwa 90 minut, bo oprócz zwiedzania przygotowanych na święta żłóbków ma w programie muzeum misyjne. Umówić się na zwiedzanie w godz. 9.30-10.30 i 14.00-15.00 można pod numerem telefonu 32/252-68-70.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*