Reklama

Zarządca Spodka chce być operatorem hali w Gliwicach

Piotr Uszok i Wojciech Kuśpik podczas debaty w Spodku

Łukasz Kądziołka
Firma PTWP Event Center, która zarządza Spodkiem i Międzynarodowym Centrum Kongresowym, chce być również operatorem powstającej hali w Gliwicach. W zamyśle szefów firmy, większe imprezy miałyby się odbywać w Gliwicach, a mniejsze w Katowicach.

Hala widowiskowo-sportowa w Gliwicach ma pomieścić ponad 15 tys. widzów. Inwestycja od początku była odbierana jako konkurencja dla ikony Katowic. Okazuje się  jednak, że niewykluczona jest współpraca między Spodkiem a Podium. Zarządzaniem nowym obiektem interesuje się spółka PTWP Event Center, czyli obecny zarządca Spodka. Jej prezes, Wojciech Kuśpik, potwierdził, że trwają negocjacje z Gliwicami. – To są inne obiekty. Uważamy, że dla Śląska, dla tych dwóch miast, to jest dużo lepsze rozwiązanie. Nasza siła negocjacyjna w ściąganiu tutaj imprez będzie dużo większa – tłumaczy Kuśpik i przekonuje, że hale powinny mieć jednego operatora.

Biorąc pod uwagę pojemność obydwu hal, Spodek mógłby stać się miejscem organizacji mniejszych wydarzeń, dla maksymalnie 8 tys. widzów. – Dobra współpraca i wspólna oferta. Z tym chcemy wyjść. Mamy nadzieję, że przekonamy do tego władze Gliwic – mówi Kuśpik. Obecnie, na budowie Podium, trwają prace wykończeniowe. Budynek ma być gotowy do końca tego roku. Jeszcze w 2016 roku ma zostać podjęta decyzja w sprawie zarządcy.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*