Reklama

Z Pyrzowic do Hiszpanii. Ryanair uruchomił pięć nowych kierunków z i do Katowice Airport

fot. Piotr Adamczyk.

Redakcja
Nowe oferta lotów z Katowice Airport. Od dzisiaj można polecieć do hiszpańskiego Alicante, ale to tylko jeden z pięciu nowych kierunków uruchomionych przez Ryanair.

W tym tygodniu doszło do zapowiadanego rozszerzenia oferty irlandzkiego przewoźnika. Linia lotnicza zainaugurowała aż pięć nowych kierunków z lotniska w Pyrzowicach. To następstwo dodania do katowickiej bazy jednego Boeinga 737-800NG. Tym samym liczbę samolotów zwiększono do trzech.

Dzisiaj, przed godz. 8.00, wystartował pierwszy samolot Ryanaira z Katowic do Alicante w Hiszpanii. W poprzednich dniach uruchomiono loty do Malty i Rzymu-Fiumicino (15 kwietnia), Bari (16 kwietnia) i Zadaru (17 kwietnia). Wszystkie nowe połączenia irlandzki przewoźnik zainaugurował w trzecim tygodniu kwietnia.

Loty do Rzymu-Fiumicino oraz na Maltę są dostępne trzy razy w tygodniu. Do stolicy Włoch można polecieć w poniedziałki, czwartki oraz niedziele, a na Maltę w poniedziałki, środy oraz soboty. Trasa do włoskiego Bari jest obsługiwana dwa razy w tygodniu – we wtorki oraz soboty. Natomiast rozkładowe loty do Zadaru w Chorwacji – w poniedziałki, środy oraz niedziele. Do Alicante można polecieć dwa razy w tygodniu, w piątki i niedziele.

W sezonie „Lato 2024” Ryanair oferuje pasażerom wylatującym z katowickiego lotniska możliwość podróży na łącznie 20 trasach regularnych do 11 państw. Aktualna siatka połączeń irlandzkiego przewoźnika w Katowice Airport obejmuje loty do Bułgarii (Warna), Chorwacji (Pula, Zadar), na Cypr (Pafos), do Grecji (Ateny), Hiszpanii (Alicante), na Maltę, do Irlandii (Dublin), Niemiec (Dortmund), Norwegii (Oslo-Gardermoen), Wielkiej Brytanii (Londyn-Stansted, Manchester) oraz do Włoch (Alghero, Bari, Forli, Katania, Mediolan-Bergamo, Rzym-Fiumicino, Trapani, Wenecja-Treviso).


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*