Reklama

Dwa nowe kierunki z Katowice Airport. To popularne miejsca wypoczynku Polaków

fot. Piotr Adamczyk.

Łukasz Kądziołka
Jeden z głównych przewoźników obecnych w Katowice Airport zapowiada uruchomienie nowych połączeń. Irlandzki przewoźnik zaoferuje loty do dwóch popularnych miejsc.

W tym roku irlandzki Ryanair świętował 15 lat swojej obecności na lotnisku w Pyrzowicach. W 2019 roku irlandzki przewoźnik uruchomił w Katowice Airport swoją bazę. Od  tamtej pory realizuje w każdym rozkładzie kilkanaście tras z Pyrzowic. W szczycie tegorocznego sezonu letniego przewoźnik bazował na pyrzowickim lotnisku siedem Boeingów 737-800NG. W tym roku Ryanair zainaugurował kolejne połączenie – z Wenecją. Niedawno linia lotnicza zapowiedziała, że w 2022 zamierza z Katowice Airport zrealizować rekordową liczbę lotów.

Jednak przewoźnik planuje już przyszłoroczny sezon. W rozkładzie „Lato 2023” Ryanair poszerzy siatkę połączeń regularnych. Na początku czerwca irlandzka linia lotnicza rozpocznie loty z Pyrzowic do Puli w Chorwacji oraz do Warny w Bułgarii. Połączenie do Puli wystartuje w piątek 2 czerwca 2023 roku, kierunek obsługiwany będzie dwa razy w tygodniu w każdy poniedziałek i piątek. Inauguracja Warny została zaplanowana na niedzielę 4 czerwca przyszłego roku, trasa obsługiwana będzie w każdą środę i niedzielę. Obydwa połączenia realizowane będą do końca września 2023 roku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*