Reklama

Nie wystartował samolot z Pyrzowic do Kijowa. Linie lotnicze zawieszają loty do Ukrainy

Redakcja
Rosyjska inwazja na Ukrainę spowodowała zamknięcie przestrzeni powietrznej dla lotów cywilnych. Dlatego kolejne linie lotnicze zawieszają loty. Dzisiaj jeden z samolotów nie wystartował z Pyrzowic.

Dzisiaj o godzinie 6.10 miał wystartować w Pyrzowicach samolot do lotniska Kijów-Żuliany, ale lot został odwołany. Tak samo jak inne loty z Polski do Ukrainy. Linia lotnicza Wizz Air opublikowała komunikat w tej sprawie:

„Z uwagi na bieżące wydarzenia na Ukrainie i zamknięcie przestrzeni powietrznej, Wizz Air z przykrością informuje naszych klientów, że linia lotnicza musi tymczasowo zawiesić wszystkie operacje lotnicze w kraju. Pasażerowie z rezerwacją lotów przylatujących lub odlatujących z Ukrainy mogą znaleźć więcej informacji na wizzair.com lub za pośrednictwem infolinii: 00380 893 202 532. Bezpieczeństwo naszych pasażerów i załogi pozostaje naszym priorytetem i mamy nadzieję, że sytuacja na Ukrainie wkrótce się poprawi”.

Z Katowice Airport do Ukrainy latają jeszcze samoloty irlandzkiego przewoźnika. Na stronie internetowej Ryanair można w dalszym ciągu zarezerwować lot do Odessy. Jednak z systemu rezerwacyjnego zniknęły połączenia do dwóch innych ukraińskim miast – Charkowa oraz Chersonia. Loty były realizowane m.in. z Krakowa i Warszawy Modlin. Wszystkie rejsy z Polski do Ukrainy anulował też LOT. Chodzi o loty do Kijowa, Lwowa i Odessy.


Tagi:

Komentarze

  1. Tt 24 lutego, 2022 at 10:07 am - Reply

    Wolna Ukraina naprzód Ukraińcy wolna Ukraina naprzód Ukraińcy

Dodaj komentarz

*
*