Reklama

Z KZK GOP do metropolii. Marek Kopel będzie odpowiedzialny za transport w metropolii

Źródło: kopel.eu.

Ł. K.
Dawniej prezydent Chorzowa, a do wczoraj wiceprzewodniczący zarządu w KZK GOP. Marek Kopel został wybrany na dyrektora nowej jednostki budżetowej metropolii, czyli Zarządu Transportu Metropolitalnego. Nowy dyrektor na dzisiejszym zgromadzeniu metropolii się nie pojawił.

Dalsza integracja trzech organizatorów transportu (KZK GOP, MZK Tychy i MZKP Tarnowskie Góry), a przede wszystkim realizacja strategii transportowej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Tak przewodniczący zarządu GZM określa zadania nowego dyrektora. – Pan Marek byłby w tym odpowiedzialny za realizację tej strategii, wizji w jednostce budżetowej, która będzie wykonywać konkretne zadania, więc rola pana Marka będzie trochę inna niż w KZK GOP – mówi Kazimierz Karolczak i dodaje, że zastępcami dyrektora ZTM mogliby zostać szefowie pozostałych organizatorów transportu (MZK Tychy i ZKP Tarnowskie Góry).

Marek Kopel był jedynym kandydatem na stanowisko dyrektora, dzisiaj nie pojawił się na zgromadzeniu sesji. Jednak nowy dyrektor Zarządu Transportu Metropolii ma być ważną postacią w jednostce, która przejmie obowiązki KZK GOP. To nastąpi dopiero w styczniu 2019 roku. Jednak już od 31 marca ZTM ma zacząć przygotowania. Poza tym plany metropolii w zakresie transportu są ambitne. Władze GZM chcą m.in. na nowo zorganizować transport autobusowy do lotniska w Pyrzowicach. Nie wykluczają też, że jeszcze w tym roku rozpoczęłaby się współpraca z Kolejami Śląskimi. Jak na razie nie ma jednak konkretów w tej sprawie.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*